Пам’ять про Героїв Небесної Сотні житиме, бо ми не маємо права їх забути

27 липня у Львові в Музеї виз­вольної боротьби проектом «День народження Героя Не­бесної Сотні» вшанували пам’ять Андрія Корчака, Ольги Бурої та Івана Бльока, які загинули на Майдані під час Революції Гідності у Києві.

Проект започаткований в січні 2018 року і об’єднує родини Героїв Небесної Сотні, їхніх друзів, активну молодь, творчих людей, небайдужих львів’ян. Такі зустрічі дають тверде переконання, що недаремно загинула Небесна Сотня, новітні герої, що полягли, захищаючи Україну від російського окупанта. Герої з небес спостерігають за нашими вчинками і діями, тож ми не маємо права схибити – несемо відповідальність і продовжуємо розпочату справу у розбудові України.

Спогадами про свого сина, Героя України Андрія Корчака, який загинув 18 лютого 2014 року у м. Києві біля Маріїнського парку, поділилася почесна союзянка, жінка, яка пройшла сталінські табори, пані Дарія Корчак. Мама Ольги Бурої Надія Матвіїв розповіла, яка у неї була дочка, як жила та допомагала протестуючим на Майдані. Сестра Івана Бльока поділилася спогадами про свого брата: чим він жив, про що мріяв і як віддав своє молоде життя у боротьбі за справедливість та гідність.

Під час заходу звучало багато добрих і теплих слів, а також патріотичних пісень, присвячених героям Майдану. Від голови громадської спілки «Українська народна сила» Богдана Кухти родичам героїв були вручені почесні відзнаки (посмертно), а також заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук вручила подарунки від Львівської обласної державної адміністрації.

Дуже важливо для родин, що суспільство не забуває тих, хто боровся і віддав свої життя за всіх нас, бо їхня жертва велика і вони внесли визначальний вклад у розбудову незалежної, суверенної держави Україна.

Депутат Стрийської міської ради фракції БПП «Солідарність»

Володимир КАМ’ЯНКА

Фото Ольги СЕНЕТИ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: