НА СТРИЙЩИНІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ 90-у РІЧНИЦЮ СТВОРЕННЯ ОУН

1 лютого, у Стрийському районному Будинку культури з нагоди 90-ої річниці створення ОУН відбулася урочиста академія «Наша воля, наша слава не вмре, не загине» за участю представників районної влади, Стрийської станиці Братства ОУН-УПА, районної організації Конгресу Українських Націоналістів, духовенства, громадськості.

Урочиста академія розпочалася читанням Декалогу Українського Націоналіста та спільним виконанням учасниками заходу Гімну Українських Націоналістів «Зродились ми великої години». Квіти до пам’ятників Степану Бандері та Ярославу Стецьку доручили покласти членам Стрийської станиці Братства ОУН-УПА Йосифу Соснюку, Любові Супрун, Степану Романчуку та Михайлу Пасемківу.

З Божим благословенням до присутніх звернувся настоятель катедрального Собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, декан Стрийський о. Мирон Гринишин. У своєму виступі він також зазначив, що Організація Українських Націоналістів створювалася завдяки єдності Українського духу. «Ми схиляємо голови перед учасниками національно-визвольної боротьби, чий дух і сьогодні тримає нашу Українську незалежну державу, наше повне сили і могутності сучасне Українське військо»,- відзначив о. Мирон Гринишин.

Про історію створення ОУН та її видатних діячі розповів голова окружного проводу ОУН Стрийської округи Микола Магас. «Сьогодні на державному рівні, завдячуючи Президенту Петру Порошенку, прийнято ідеологію Українських Націоналістів. Так, з 2018 року Гімн Українських Націоналістів «Зродились ми великої години» став офіційним Гімном Збройних Сил України», – наголосив Микола Магас.

Учасники заходу у хвилині мовчання схилили голови перед світлою пам’яттю Героїв усіх часів, які віддали життя за Україну. Патріотичний дух святкової академії підняли пісні у виконанні Муніципального чоловічого камерного хору «Каменяр» Стрийського району під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Степана Целюха.

Джерело: https://stryi-rda.gov.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: