ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРІВ-2020. Готуємось до виборів разом з «Європейською Солідарністю» 

Уже в жовтні цього року відбудуться вибори до ОТГ, проте в пересічних громадян виникає безліч запитань: що таке ОТГ? як голосувати? кого будемо обирати? скільки буде виборчих бюлетенів? що таке підкуп виборців? як правильно заповнювати виборчі бюлетені? та інші.

Так, запитання цілком логічні, адже ОТГ (Об’єднання територіальних громад) лише почне існувати, тому є багато критиків такої децентралізації, адже невідомо як діятиме така нова структура на практиці, але ми, як свідомі громадяни, маємо розуміти, що у будь-якому разі ми маємо піти на вибори та обрати достойних представників влади. Незважаючи на те, що про ОТГ є дуже багато інформації в просторах Інтернету, радіо та телебачення, важко серед великої кількості тексту знайти чіткі та структуровані роз’яснення про перехід виборів, які відбудуться 25 жовтня.

Саме тому впродовж виборчої кампанії ми спробуємо надати ґрунтовні, чіткі відповіді на запитання, з якими постійно звертаються громадяни. Впродовж 10 тижнів у кожному номері «Фортуни» читайте рекомендації та роз’яснення про вибори до ОТГ від кваліфікованого експерта з виборчого права Юрія Рицака.

Юрій вже декілька років надає безкоштовну юридичну консультацію для жителів Стрийщини в приміщенні громадської приймальні політичної партії «Європейська Солідарність» та підказує, як бути почутим серед верхівки влади й досягти успіху в, здавалося б, безвихідних ситуаціях. Оскільки Юрій Рицак добре знає законодавчу базу України та всі «підводні камені» майбутніх виборів, він буде ділитись із нами своїми знаннями, щоб допомогти нам зрозуміти всі нюанси виборчого процесу.

Отож, в сьогоднішньому випуску ми розглянемо три запитання, які прояснять нам базові основи діяльності ОТГ.

  1. Що означає для мешканців Стрийщини утворення Стрийської ОТГ (Об’єднаної територіальної громади) і як це вплине на місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня?

У зв’язку із запровадженням реформи децентралізації в Україні змінився адміністративно-територіальний устрій, тобто села, міста, селища об’єдналися у територіальні громади. Таким чином утворилася Стрийська ОТГ, у яку увійшли місто Стрий та 27 сіль­ських рад Стрийського району, а саме: Добрівлянська, Доб­рянська, Миртюківська, Підгірцівська, Дашавська, Загірненська, Йосиповицька, Сихівська, Ходовицька, Подорожненська, Стри­ганцівська, Нежухівська, Голобутівська, Завадівська, Заплатинська, Ланівська, Стрілківська, Угерська, Вівнянська, Кавська, Лисятицька, П’ятничанська, Дідушицька, Братківцівська, Жулинська, Розгір­ченська, Семигинівська, в яких обиратимуться голова ОТГ та депутати.

  1. Яким чином будуть обирати голову та депутатів Стрийської ОТГ? Хто буде голосувати?

Мешканці міста Стрия, сіл та селищ, які увійшли у Стрийську ОТГ, будуть спільно обирати голову ОТГ та депутатів, тобто як жителі міста Стрия, так і жителі сіл, селищ, наведених вище, будуть голосувати за голову ОТГ та депутатів.

  1. Які перспективи для жителів після утворення ОТГ та після місцевих виборів?

Безумовно, кожен мешканець, який проживає у Стрийській ОТГ, має чітко знати і відстоювати свої права. ОТГ їх має значно більше, аніж міські, селищні і сільські ради. Тобто освіта, адміністративні послуги, дороги, водопостачання і благоустрій, забудова територій – відтепер компетенція влади об’єднаної громади. Колись для вирішення значної частини питань потрібно було звертатись в область, тепер же після створення громад більшість повноважень перейде на місця. Тобто ОТГ – це зручна форма управління територією, безпосередній вплив мешканців на владу у місті, яка має широке коло прав для вирішення питань місцевого значення.

Сьогодні ми розглянули лише базові поняття про вибори до ОТГ, але вони є ключовими для розуміння деталей. Тому читайте наступні випуски і дізнавайтесь більше.

 

Прес-служба МО «Європейська Солідарність».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: