Олександра КУЖЕЛЬ: «Кожен повинен відчувати відповідальність у тому, кого він приведе до влади»

Україна стоїть на порозі Президентських виборів і такої кількості кандидатів у нас ще не було. Як пересічним громадянам розібратися у вирі інформації, як не помилитися з вибором? Для цього містами і селами їздять самі претенденти на посаду гаранта конституції чи інші спікери, які моніторять ситуацію, зустрічаються з громадами та намагаються донести до електорату основний меседж тієї чи іншої політичної сили.

13 березня у межах робочого візиту на Львівщині, у м. Стрию  перебувала депутат Верховної Ради України трьох скликань (II, VII, VIII) Олександра Кужель. Вона представляє інтереси політичної сили «Батьківщина» і її лідера Юлії Тимошенко. Знайомство з райцентром пані Олександра розпочала з меморіального комплексу «Борцям за волю України». Для VIP гості провели екскурсію. Відтак, Олександра Володимирівна дала ексклюзивне інтерв’ю для газети «Фортуна».

Народна обраниця розповіла, що раніше, коли займалася підприємницькою діяльністю бувала на наших теренах і вже тоді відмітила для себе, що порівняно з іншими регіонами у нас хороші дороги та щирі й відверті люди. Їй імпонує наш галицький шарм і господарський підхід до справи. Та про те, що на Стрийщині є природні поклади газу щиро здивувалася, тому має на меті більше дізнатися про це.

Олександра Кужель приємна співрозмовниця, харизматична жінка, яка чітко знає, що вона робить і чого прагне. Каже, що для неї головне, щоб політики любили людей.  Як  особа емоційна і така, що вміє співпереживати на питання пов’язані  з подіями на Донбасі відповідала з особливим трепетом у голосі та з великим пієтетом говорила про людей похилого віку, яким доводиться виживати на мінімальну пенсію. Як фахівець з питань промислової економіки оперує ґрунтовними знаннями у цій сфері. У мене в нотатнику намалювала кілька схем щодо ціни на газ, курс валют, тощо. Говорили й про соціальну доктрину і медичне страхування.

– Пані Олександро, Ви багато їздите Україною, спілкуєтеся з людьми різних професій, віку, статусу. Що найбільше вражає під час таких зустрічей?

– Зазначу, що більше трьох років вся команда «Батьківщини» їздить різними регіонами України. Ми спілкуємося з людьми не тільки у передвиборчий період і навіть, якщо на зустріч приходить 5-10 осіб, як це буває у селах, бо люди працюють, я наприклад, все одно не шкодую часу, уважно слухаю людей, намагаюся доступно пояснити те, що їх цікавить. Вражають дороги, тобто їхня відсутність, бідність, бо немає гідної оплати роботи,  плачевний стан здоров’я,  неповноцінне харчування і дуже мами переживають за війну. Їхній розпач просто розриває серце, коли розповідають про скалічені війною долі. Та не менше крається серце, коли по селах бабусі розповідають, що живуть у зимовий період тільки на кухні, а решта кімнат закриті й при свічці ввечері, щоб менше платити. Мова про телебачення, Інтернет і навіть газети не йде. Це дуже плачевно. Живуть тільки з того, що виросте на городі. Для мене було «відкриттям», що на Черкащині не те, що немає інфраструктури, доріг, як таких нема. Там можна їздити тільки на танку. Ви цього не зрозумієте, бо у вас такого нема і слава Богу. Елементарний зв’язок відсутній, закладів, де можна поміряти тиск чи зробити укол – немає. І це не віддалений гірський район, а Черкащина…

– На Ваш погляд, що може змінити цю ситуацію?

– Правильний вибір Президента 31 березня. Наприклад, наш кандидат Юлія Тимошенко у пріоритет ставить освіту, бо немає освіченої людини, немає освіченої країни, при цьому вона робить акцент на безкоштовній освіті;  друге – це розвиток підприємництва, бо якщо ніхто не працює немає внутрішнього валового продукту, немає податків, немає нічого;  третє – це інфраструктура і це не тільки дороги, а зв’язок, транспорт, і четверте – це електронний уряд, щоб якщо стриянину треба отримати ліцензію, йому не потрібно було б оббивати пороги різних інстанцій в столиці, а просто надіслати Інтернетом запит і отримати електронною поштою потрібний документ.

– Ваша політична сила гучно заявляє про «Новий курс» і зокрема, про зміни до Конституції.  Що це за ноу-хау?

– Змінам Конституції відведено значне місце в програмі Юлії Тимошенко, вона називається «Народна Конституція». Ось, що вона збирається робити: ліквідувати недоторканності всіх високопоставлених чиновників (президента, суддів, депутатів тощо); зменшити кількість народних депутатів з 450 до 350;  дати жителям країни повноваження проводити референдуми з метою зміни центральної та місцевої влади «у будь-який момент», віддати повноваження з обрання мирових суддів та суддів місцевих судів; надати право законодавчої ініціативи у формі петицій; землю за межами населених пунктів передати громадам. Це лиш кілька штрихів до того, що ми пропонуємо нового. І це будуть фундаментальні зміни. Хочу наголосити, ми не обіцяємо того, чого не можемо виконати.

– Як Ви вважаєте, чи здатні нині жінки-політики конкурувати з чоловіками-політиками?

– Ми не тільки здатні конкурувати ми вже конкуруємо. Та є одна проблема в Україні: жінки не вміють любити одна одну, тому вкрай необхідно навчитися підтримувати одна одну. А ще треба пам’ятати, що за кожним успішним чоловіком стоїть жінка. Я вивчала питання жінок у політиці. Ось у Скандинавії, наприклад, 80 відсотків при владі жінки. Там створено такі умови, що попри роботу жінка має можливість приділяти час дітям, чоловікові та ще й громадською чи волонтерською роботою займатися. Вірю, що і ми до цього прийдемо.

– Тож як не помилитися з вибором?

– Продовжуючи тему, зазначу, що в нашій державі вибирають теж жінки. І, на жаль, у більшості випадків «вибирають як чоловіка», тобто зовсім не по тих критеріях по яких потрібно обирати. Я завжди кажу, не любіть політиків, нас не потрібно любити. За нами треба слідкувати, зокрема, як ми голосуємо в парламенті. Має бути державницька відповідальність. Кожна людина повинна відчувати відповідальність у тому, кого вона приведе до влади. У нас реально зараз є шанс вивести Україну на новий рівень і потрібно керуватися не емоціями.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Шахи. ВИЗНАЧЕНО ЧЕМПІОНА З КЛАСИЧНИХ ШАХІВ-2019.

Нещодавно у Стрию, в приміщенні шахово-шашкової федерації Стрийщини завершився чемпіонат м. Стрия з класичних шахів.