«Тиха ніч» вустами Оксани Мухи

Оксана Муха – співачка, голосом якої звучить сама Україна, її сутність, сакральна велич, її ментальність і талант бути непереможно-прекрасною у вмінні любити та бути сильною. Так, саме в її вустах колядка, яка ще з дитинства давно є в нас на слуху та в щорічному нашому співі, і та, про котру ми встигли забути, дістає своє автентичне сяйво і красу, філігранність, легкість і незвичайну святість.

23 січня зал міського Будинку культури м. Стрия був заповнений вщент, як ніколи, напевно, за всю історію закладу,  спраглими до рідної музики душами. Адже свою  концертну різдвяну програму «Тиха ніч»  привезла нам саме Вона – Заслужена артистка України, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик, переможниця пісенного проєкту, за який так щоразу вболіває кожен українець, а саме «Голос країни».

Традиційно щороку артистка дає ряд різдвяних концертів, адже як каже сама пані Оксана: «На світські пісні маємо  цілий рік, а сьогодні колядуймо, поки є час Різдва». Отож, цьогоріч співачка відвідає 15 міст України. 15 див для українських сердець, 15 можливостей відкрити в собі чар справжніх  українських  Різдвяних  свят, з душею тої, яка воістину знає і дорожить кожною ноткою, барвою та змістом різдвяної пісні, що проголошує славу народження Сина Бога. «Від Львова  – до Києва, від Івано-Франківська – до  Харкова», – так повідомляє офіційний сайт артистки. Звучать на сцені незамінні «Бог ся рождає», проте в обробці неповторній і яскравій,  «Добрий вечір тобі» та  «На небі зірка ясна засяла», а ще неодмінно лагідно-примружена, колискова і затишна, мирна «Тиха ніч»…  Автентичні колядки та щедрівки, в яких старші люди впізнають фрагментами ті наспіви та унікальні тексти, які пам’ятають ще з часу свого дитинства, а Оксана Муха їх воскресила і змусила звучати – голосно, барвисто і так до щему рідно, об’єднуючи всю Україну, нагадуючи про «ген сили українства» попри все. Адже всі присутні з усіх куточків України в цьому турі  обов’язково підхоплять цю колядку, яка десь там їм у серденьку відгукнеться, і зазвучить весь зал одним голосом.

«Що може бути кращим, величнішим, достойнішим, аніж прославляти Христа у часі Різдвяних свят, радіти Його народженню, вітати Його життя?», – зауважує Оксана Муха. – Кожен із нас робить це по-своєму — так, як уміє. Я – на сцені, разом із найкращими музикантами і найкращими слухачами в залі! Уже чую, як ми гуртом колядуємо, як радіємо, як маємо добрий вечір! Чим більш дружно і більш згуртовано звучатиме наша коляда – тим більше світла з’явиться у серці кожного з нас і тим більше добра спільно принесемо у наш світ!».

У місті Стрию, де я і весь зал побачили Оксану Муху не з екрану телевізора чи комп’ютера, хтось не вперше, а хтось справді вперше… Та це було знайомство з дивом бути справді чистою, дивною і дивовижною, де так кожна емоція, кожна вібрація серця відображається в блиску очей, кожному поруху крил, які я впевнена за спиною у неї літають, адже підносять нас усіх до тих благословенних небес.

Напевно кожному присутньому в певний момент злетіла світла сльоза з очей впродовж концерту. Благословенням і щирим захопленням подякував за працю отець Іван Барабаш. Пані Юлія Курилишин – начальник відділу культури Стрийської РДА, яка за своїм покликанням народжена для того, щоб бути голосом сердець наповнених мистецтвом, передала словесно весь той трепет емоцій від імені всього залу, а може і всієї України, все поклоніння за мудрість і теплість слів сказаних артисткою, і пісень, заспіваних справді нічим іншим як душею.

Після концерту всі бажаючі мали змогу познайомитись та придбати книги від Оксани Мухи – «Співаник» та «Колядник». На сторінках цих книг – справжні скарби української мелодики. «Перелаз», «На камені ноги мию», улюблені «Шуміла ліщина» та «Хлопці-риболовці». А ще «Темненькая нічка», «Гой питалася княжа корона», «Шов місяченько», а ще багато інших шедеврів, які дуже тяжко знайти будь-де, а може деякі з них навіть неможливо. Колядки в нотному викладі, за що окрема подяка.

Є речі, які пізнає лиш розум, є те, що вловлює одне лиш серце, а є істини, які розум ставить на вершину п’єдесталу, поклоняючись душі. Це сила української пісні, але саме вустами тієї неповторної, що розуміє як її втілити, щоб мурашками по тілу і по всього світу.

Дякуємо, наша відчайдушна і ніким незамінна Оксана Муха, за Ваш трепет до нас, стриян, за те, що з Вами і Вашою творчістю ми завжди почуваємось як вдома – забувши про всі негаразди просто тішимось любов’ю, радістю, вірою і світлом наших майбутніх днів. Неодмінно чекаємо Вас… не в гості…а вдома, всією родиною, якнайчастіше! Христос ся Рождає!

 

Марія ПАК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: