«Об’єднана громада має бути господарем на своїй землі», —  Олег Канівець

19 листопада, відбулася перша сесія Стрийської міської ради VIII демократичного скликання. Розпочав роботу голова ТВК Роман Пасимків, зачитавши інформацію про результати виборів 25 жовтня 2020 року. Відтак, новообраного голову та міських обранців благословили єпарх Стрийський  УГКЦ владика Тарас Сеньків та архієрей Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ владика Яків Макарчук.

У словах духовної настанови владика Тарас побажав повернути на­роду довіру до влади: «Ми сьогодні маємо ве­ли­чезну кризу довіри до влади будь-якого рівня. І навіть у цих виборах, які від­булися, кількість лю­дей, які взяли участь у голосуванні, показує на­скільки сьогодні демок­ратичний інститут влади не є в пошані у народу. То­му бажаю Вам, щоб своїм служінням народові ви повернули його довіру до влади, яку саме цей на­род обирає, через чес­ність, справедливість і однакове відношення до  всіх. Саме у цьому для вас є шанс бути успішними».

Другим важливим елементом, на думку єпископа є те, що участь у будівництві суспільного добра є обов’язком не тільки тих, кого народ вибрав до влади: «Сьогодні є великий дефіцит відповідальності. Люди часто замикаються в собі, дбаючи тільки про своє, навіть на шкоду іншим.  Бажаю вам, щоб ви знайшли таку модель співпраці, щоб у будівництві суспільного добра брали участь усі, щоб не було байдужих, щоб кожен жив для усіх, а всі жили для кожного», – наголосив владика Тарас.

Владика Яків  після слів привітань подарував Олегу Канівцю біблію, щоб новообраний голова приймаючи рішення завжди звіряв свої дії з божими ділами та пам’ятав про відповідальність перед Богом і людьми. Народний депутат України Андрій Кіт запевнив, що налаштований на плідну співпрацю і усіляке сприяння на державному рівні на благо рідного краю. Він подарував булаву Олегові Канівцю, як символ влади.  На сесії також був присутній екс міський голова Стрия Василь Дмитришин, а от попередника, який шість разів обирався міським головою Стрия, Романа Шрамов’ята у залі не було. Депутати минулого скликання, 17 сільських голів та міські голови Моршина, Жидачева, Славська, новообрані депутати Львівської обласної ради також прибули, щоб  привітати  голову Стрийської ОТГ.

Інавгураційна промова Олега Канівця була лаконічною. «Щиро дякую всім попереднім керівникам нашого міста, всім головам районних рад, всім головам районних державних адміністрацій, головам сільських рад, які працювали і продовжують працювати на благо нашого краю. Дякую всім жителям нашої громади, які висловили мені свою довіру. Сьогодні, повертаючись до споконвічних українських традицій, де об’єднана громада є господарем на своїй землі, ми будуємо нову Стрийщину, яка буде однією з найбільших громад в області», – розпочав він.

Відтак, окреслив п’ять основних акцентів майбутньої роботи. «Перше – це єдність депутатського корпусу і голови. Я йшов на вибори з гаслом «Громаді на користь» і хотів би, щоб новообрана рада працювала під таким же гаслом. Другий принцип – це сформувати дієву і ефективну виконавчу гілку влади. Кожна ініціатива на користь громади буде підтримана. Третє – це комунікація. Владі має бути повернута довіра. Для ідей громади буде створено майданчик і всі хороші ініціативи  обгово­рю­ватимуться і підтримуватимуться. Має бути також комунікація на всіх рівнях. Четвертий мій пріоритет – це зробити Стрийщину інвестиційно та інноваційно привабливою. Наповнення місцевого бюджету запорука процвітання нашого краю та виконання всіх обіцянок, які ми давали громаді перед виборами. П’ятий  пріоритет – це впровадження ефективної молодіжної політики. Маємо запропонувати молоді інший спосіб життя, без шкідливих звичок. На мою думку критерієм ефективності роботи міського голови та депутатів буде показник у скільки разів зросла дохідна частина бюджету, скільки робочих місць за свою каденцію ми   створимо і на скільки ми  зупинимо відтік людей зі Стрийщини на заробітки в інші країни. Перед нами стоять великі виклики, але разом з тим відкриваються і нові можливості для розвитку. Тому сподіваюсь на злагоджену співпрацю депутатського корпусу і голови, громаді на користь. Ми прийшли служити Богові і людям», – наголосив Олег Канівець.

За традицією, присягу зачитав найстарший депутат ради Євген Кухар (фракція ЄС). Відтак, Олег Канівець вручив посвідчення новообраним депутатам. Нагадаємо, до складу ради Стрийської ОТГ увійшло 38 депутатів, утворивши 6 фракцій: політичної партії «Європейська солідарність» у складі 14 осіб, голова фракції Іван Зрайло;  політичної партії «Батьківщина» у складі 6 осіб, голова фракції Роксолана Бурак; політичної партії «Голос» у складі 6 осіб, голова фракції Орест Йосипчук; політичної партії «Громадянська позиція» у складі 4 осіб, голова фракції Наталія Канівець; політичної партії «Удар» у складі 4 осіб, голова фракції Василь Зубрицький; політичної партії «Слуга народу» у складі 4 осіб, голова фракції Володимир Швед.

Якщо проаналізувати кількісно-якісний склад міської ради то маємо з 38 депутатів – 30 чоловіків і  8 жінок; 14 – безпартійні; 36 – з вищою освітою, 2 – з загальною середньою; 6 – тимчасово не працюючі, 6 – медиків, 1 – командир взводу ЗСУ, 1 – сільський голова, 1 – директор школи, решта директори підприємств та фізичні особи підприємці.  Наймолодший депутат (представниця слабкої статі)  з 1994 р. н., а найстарший з 1953 р. н.

Шляхом таємного голосування секретарем ради одноголосно обрано Мар’яна Берника   (фракція ЄС). Також створено 7 депутатських комісій і визначено їх голів. Наступну робочу сесію планують провести 3 грудня, де зокрема, мають призначити заступників голови ОТГ.

А вже 20 листопада,  Олег Канівець провів робочу нараду з екс-головами селищної та сільських рад Стрийського району. На нараді обговорено питання реорганізації селищної та сільських рад Стрийського району в процесі переходу до Стрийської ОТГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

У Дулібах увіковічнили отця Михайла Дацишина