«НОВИЙ КУРС УКРАЇНИ»: ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ПРОПОНУЄ ПЛАН ДІЙ

15 червня у Києві за ініціативою Юлії Тимошенко зібрався масштабний форум «Новий курс України». Більше тисячі експертів, представників громадськості і політичних активістів обговорювали стратегію розвитку країни. Свій план дій запропонувала і сама Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що стратегічна мета України – повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО і відновлення територіальної цілісності держави. «Доки Донбас і Крим не повернуться до України, ніхто з українців не може бути спокійним, – підкреслила вона. – Агресія Росії має бути зупинена».

Запорукою впевненого руху країни у майбутнє Юлія Тимошенко вважає оновлення конституції та укладання нового «суспільного договору». «Право народу на свій розсуд, самостійно і під свою відповідальність організовувати власне життя і життя суспільства – це основа такого суспільного договору», – пояснила вона. Найефективнішим державним устроєм лідер «Батьківщини» назвала парламентську республіку канцлерського типу. За такого устрою громадяни мають одночасно обирати парламент та керівника уряду – канцлера. І саме кандидат на посаду голови уряду має очолювати партійний список. Це робиться для того, щоб «ніхто не міг витягти невідомого кандидата з-під столу, узгодити його з олігархією і показати народу» – підкреслила Тимошенко. За її словами, Україні потрібна дієва влада, сильна підтримкою народу, на який вона спирається.

План дій, запропонований Тимошенко передбачає також посилення ролі громадянського суспільства, яке має отримати потужні важелі для контролю за владою. «Вона продемонструвала новий для України тип лідерства» – так прокоментував підсумки Форуму політолог Сергій Биков. «Тимошенко залучила на свій бік не тільки ідейних прихильників, а і відвертих опонентів. Якщо запропонований нею план втілити в життя, Україна стане однією з найсильніших країн Європи» – підкреслив експерт.

Делегація експертів зі Львівщини також взяла участь у Форумі «Новий курс України». Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк зазначив, що команда області зараз працює над місцевою програмою розвитку, яку реалізовуватимуть як тільки прийдуть до влади наступного року.

«Важливо те, що ми готуємо конкретні пропозиції вирішення проблемних питань нашої області. До цього процесу залучили провідних фахівців, громадських діячів і мешканців області. І вже найближчим часом ми у Львові представимо «Новий курс Львівщини», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Руслана МАЄР, голова Стрийської РПО ВО «Батьківщина».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: