НОВИНИ КРАЮ

НА СТРИЙЩИНІ РЕАЛІЗОВУВАТИМУТЬ 10 МІКРОПРОЕКТІВ НА СУМУ ПОНАД 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Цього року на Стрийщині у галузі культури реалізовуватимуться 10 мікропроектів розвитку, які перемогли в обласному конкурсі мікропроектів, на загальну суму 3 млн 95 тис. грн.
За рахунок цих коштів планується провести капітальні ремонти у дев’яти Народних домах та у музеї-садибі Степана Бандери, що у с. Воля Задеревацька. Зокрема, будуть проводитися внутрішні та фасадні роботи, заміна вікон та дверей, дахових покрівель.
Станом на сьогодні у трьох установах уже розпочато ремонтні роботи, а саме: капітальний ремонт Народних домів в селах Кавське, Стрілків та Лотатники.

 

БЮДЖЕТ СТРИЙЩИНИ ЗА І ПІВРІЧЧЯ
За перше півріччя 2018 року поступлення податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету Стрийського району складають 129,7 млн грн, що становить 49,8 відсотка до уточнених річних бюджетних призначень та 108,6 відсотка до уточнених місячних бюджетних призначень, або понад  місячний  план поступило 10,3 млн грн.
Поступлення податків і зборів загального фонду районного бюджету складають в сумі 94,0 млн грн, що становить 47,1 відсотка до річних бюджетних призначень та 105,9 відсотка до уточнених місячних бюджетних призначень.
Загалом, до загального фонду бюджету Стрийського району за І півріччя 2018 року поступило податків і зборів на 27,5 млн грн, або на 26,9 відсотка більше, ніж за аналогічний період  2017 року. По районному бюджету поступило доходів на 19,1 млн грн, або на 25,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період  2017 року.

За звітний період виконання доходів загального фонду до уточнених місячних призначень досягли всі бюджети району.
Видаткова частина зведеного бюджету Стрийського району за січень-червень 2018 року  із врахуванням субвенцій з Державного бюджету по загальному фонду виконана в сумі 357,0 млн гривень, що становить 56,7 відсотка до річних призначень та 93,7 відсотків до місячних призначень поточного року.

Видаткова частина районного бюджету за січень-червень 2018 року по загальному фонду виконана в сумі 330,0 млн.гривень, що становить 57,9 відсотка до річних призначень та 95,3 відсотка до уточнених призначень на 6 місяців поточного року. В загальній сумі витрат районного бюджету видатки на оплату праці із нарахуваннями становлять 134,8 млн. грн, з яких виплата відпускних  педагогічним працівникам – 17,7 млн грн, оплату енергоносіїв – 13,7 млн грн, медикаментів – 0,7 млн грн, інші господарські витрати – в сумі 20,5 млн грн. Капітальні витрати районного бюджету, враховуючи всі джерела надходжень, становлять 7,7 млн грн, в тому числі субвенція з місцевого бюджету на виконання інвестиційних проектів – 2,5 млн грн.
Протермінованої кредиторської заборгованості по видатках бюджетних установ станом на 1 липня 2018 року немає.

 

СБУ ВИКРИЛА НА СИСТЕМАТИЧНИХ ХАБАРЯХ КЕРІВНИЦТВО МИТНОГО ПОСТА “СТРИЙ”
У рамках зареєстрованого кримінального провадження співробітники Служби безпеки України викрили на систематичному отриманні хабарів двох керівників митного поста “Стрий” на Львівщині.
Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Оперативники спецслужби встановили, що митники вимагали гроші від підприємців за нестворення штучних перешкод під час митного оформлення товарів. Співробітники СБ України лише за декілька тижнів задокументували низку епізодів отримання хабарів посадовцями митниці. Посадовців затримали після одержання чергової неправомірної вигоди у розмірі 10,3 тисячі гривень.
Операція із затримання митників проводилася під процесуальним керівництвом обласної прокуратури. Планується повідомлення затриманим про підозру в скоєнні злочину та обрання запобіжного заходу. Триває досудове слідство у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

 

НА СТРИЙЩИНІ ХОЧУТЬ ЗАБОРОНИТИ РОСІЙСЬКУ ПОПСУ
5 липня на виконання доручень голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки №38/0/6-18 від 19.06.2018р. та голови Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького №26 від 25.06.2018р., відбулося засідання міжвідомчої робочої групи для проведення систематичної роз’яснювальної роботи з фізичними та юридичними особами щодо припинення публічного відтворення аудіовізуальних творів російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України.

Голова робочої групи, заступник голови РДА Оксана Мелень зазначила про необхідність напрацювання відповідних заходів з метою запобігання використання на території Стрийського району культурного продукту держави-агресора.

Свої пропозиції подали голова постійної комісії з питань торгівлі, розвитку підприємництва та впровадження новітніх енергозберігаючих технологій і побуту районної ради Володимир Гірник, голова Громадської ради при РДА Юрій Комарницький та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Надія Пеленичка.

За підсумками обговорення робоча група прийняла відповідні рішення з метою вжиття заходів щодо припинення відтворення у транспорті, установах та закладах Стрийщини російськомовних аудіовізуальних творів.

Підготувала Уляна ВАСІВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: