НОВИНИ КРАЮ

Три громади утворяться на Стрийщині
На території Стрийського району Урядом затверджено утворення трьох громад – Стрийської, Моршинської та Грабовецько-Дулібської (з центром в селі Дуліби). Склад громад буде наступним: Стрийська громада включає в себе: Стрийську міську, Дашавську селищну, Братківську, Вівнянську, Голобутівську, Дідушицьку, Добрівлянську, Добрянську, Жулинську, Завадівську, Загірненську, Заплатинську, Йосиповицьку, Кавську, Ланівську, Лисятицьку, Миртюківську, Нежухівську, Підгірцівську, Подорожненську, П’ятничанську, Розгірченську, Семегинівську, Сихівську, Стрілківську, Стриганцівську, Ходовицьку, Угерську сільські ради.
Моршинська громада включає в себе: Моршинську міську, Воля-Задеревацьку, Долішненську, Станківську, Лисовицьку сільські ради. Грабовецько-Дулібська громада включає в себе: Дулібську, Грабовецьку, Гірненську, Любинцівську, Верхньостинавську, Нижньостинавську сільські ради.
Урядом затверджено Трускавецьку ОТГ
Минулого тижня на черговому засіданні Кабінет Міністрів України затвердив Перспективний план формування територій громад Львівської області. Згідно з цим планом на території Львівської області передбачено створення 73 об`єднаних територіальних громад, в тому числі 5 – на Дрогобиччині (Дрогобицька, Бориславська, Трускавецька, Меденицька, Східницька). До складу Трускавецької ОТГ ввійдуть місто Трускавець та села Модричі, Станиля, Доброгостів, Уличне, Орів, Бистрий, Зимівки. Трускавецька міська ОТГ займатиме площу 198,8 кв.км. Кількість депутатів ОТГ становитиме 34 особи. В селах замість сільських голів будуть старости. Вибори до Трускавецької ОТГ пройдуть після завершення адміністративно-територіальної реформи, 25 жовтня 2020 року.
Конфігурація майбутньої Трускавецької ОТГ була запропонована міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським в 2015 році та погоджена з депутатським корпусом і більшістю сільських голів планованої ОТГ в 2016 році. Співпраця міста-курорту та сіл-сусідів є взаємовигідною. Індекс податкоспроможності Трускавецької ОТГ згідно розрахунків становить 0,884, це один з найвищих індексів у Львівській області, інформує сайт http://www.tmr.gov.ua.

ВАНДАЛІЗМ У ЖИДАЧЕВІ
За інформацією офіційного сайту Жидачівської міської ради, невідомі зловмисники знищили облаштоване джерело у ландшафтному заказнику «Базиївка». Саме ця територія є унікальним як історичним, так і рекреаційним місцем, яке облюбували жидачівці. Тут створено еколого-краєзнавчу стежку, тут ростуть червонокнижні рослини, тут розміщується Ботанічний сад ЛНУ ім. І. Франка, тут облаштовано оглядовий майданчик і зони відпочинку. Саме тут було відновлено джерело, яке накрили спеціальною альтанкою, до нього було збудовано бруковані сходинки і поруч встановлено лавку.
Та, нещодавно вандали усю бруківку з джерельної доріжки «виколупали» і викинули у джерело. Хтось також знищив ліхтар на оглядовому майданчику Базиївки, який кілька років освітлював територію ландшафтного заказника. Фіксуються й випадки зникнення квітів з міських клумб. «Мабуть, ніхто з чужих не прийшов нищити елементи благоустрою міста. Чому ж не цінуємо те, що робиться заради нашого комфорту. Багато говоримо про красу закордонних населених пунктів, не помічаючи те, що хорошого робиться у нашому древньому Удечі. То чому ж не цінуємо працю комунальних служб і міської ради, чому не любимо своє рідно місто?», – йдеться у повідомленні.

Для ЗНО у Бориславі призначено дві школи
Як повідомили у відділі освіти Бориславської міської ради, Львівським центром оцінювання знань у Бориславі призначено два заклади загальної середньої освіти, у яких проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання: Українська мова і література – 30 червня у ЗЗСО І-ІІІ ст. №4, ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 та Історія України – 9 липня у ЗЗСО І-ІІІ ст. №4.
У цих закладах ведуться підготовчі роботи для забезпечення належного санітарного стану навчальних приміщень, збереження здоров’я учасників тестування, а також передбачена низка заходів, що мають забезпечити безпечне проведення зовнішнього оцінювання у пунктах тестування. До 4 червня 2020 року на інформаційних сторінках будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: