НОВИНИ КРАЮ

КНИЖКОВА ТОЛОКА

У Стрию, 19-20 жовтня у Народному домі пройде книжкова толока у рамках року Василя Нагірного на Стрийщині та з нагоди 150-річчя товариства «Просвіта». Стартує вона у п’ятницю о 9.00 год. виставкою-продажем книжок. Заплановано бесіди у школах на тему: «Я, моє пробудження як українця, моє громадське служіння. Чому? Мотиви вибору між комфортним і вічним. Про націоналізм чи національну ідею в XI столітті», а також зустрічі письменників із дітьми у школах, училищах та коледжі, безпосередньо у Народному домі, бібліотеках і музеї. Студія дитячого розвитку «Навчабава» готує тематичний флешмоб. Офіційне відкриття відбуватиметься з 13.00 до 14.00 год.
Заплановані автограф сесії із письменниками, що приїдуть до Стрия; виставка робіт дорослої студії “Я люблю читати”; майстер-класи народних умільців: хустковив’язування; виставка народної автентичної одежі та вечірня молодіжна програма. Вже підтвердили свою участь Остап Дроздов, Петро Солтис, Артур Закордонець, Григорій Обертайло, Дара Корній, Ярина Каторож, Артур Закордонець.

КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ ДІТЕЙ
Минулого тижня відбулося щоквартальне засідання координаційної ради з питань дітей під головуванням заступника міського голови Стрия Романа Волинця. Головний спеціаліст служби у справах дітей Стрийського міськвиконкому Л. Гошовська доповіла про утримання та виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків. Про організацію позашкільної роботи та дозвілля дітей і підлітків проінформувала начальник відділу освіти Стрийського міськвиконкому О. Матвіїв, пише офіційний сайт Стрийської міської ради.
Інспектор Стрийської ювенальної превенції ГУНП у Львівській області Л. Дячишин розповіла про роль шкільних психологів у роботі з гіперактивними дітьми, залучення психологів до роботи з дітьми, які перебувають на обліку у Стрийському відділі поліції з метою виявлення причини і умов, що сприяли вчиненню ними злочинів та попередження повторного вчинення злочинів. В обговорені даних питань взяли участь заступники директорів шкіл міста з виховної роботи.

ЗУСТРІЧ З ГОЛОВОЮ СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ
28 вересня відбулася зустріч голови Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького та голови Стрийської районної ради Романа Козака з головою Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», заслуженим працівником культури України Петром Косавичем, інформує www.stryi-rda.gov.ua. Учасники зустрічі обговорили питання щодо створення на Стрийщині філії Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», оскільки до Стрийщини належить чимала територія етнографічної Бойківщини
Також йшла мова про сприяння у підготовці до Четвертого Світового Конгресу Бойків, який відбудеться 2020 року під гаслом «Світовий Конгрес Бойків – у розбудові Української держави!». У планах організації є будівництво бойківського культурологічного центру – музею архітектури та побуту на Співочому полі біля села Явора на Турківщині, де проходять Бойківські фестини. З цим питанням Петро Косавич уже звертався до голови Львівської ОДА Олега Синютки та Президента України Петра Порошенка. Запрошено приєднатися до цієї ідеї і українську діаспору, сусідні з Львівщиною області.

ЕКСКУРСІЯ У ВІЙСЬКОВУ ЧАСТИНУ
У сучасному суспільстві патріотичне виховання молоді є не лише одним із важливих напрямків у навчально-виховному процесі – сьогодні воно стало пріоритетним. Це питання є особливо актуальним, адже на сході нашої Батьківщини вже котрий рік поспіль проводиться антитерористична операція, у якій активну участь також беруть бійці військової частини, що розташована у Стрию. Минулого тижня учні Нежухівської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали військову частину А-2847, повідомляє офіційний сайт Стрийської РДА,
Екскурсія  була цікавою, насиченою та повною нових вражень. Учні ознайомилися з історією створення і життя частини, організацією внутрішнього порядку. Для школярів провели розповідь про контрактну військову службу, ознайомили з умовами вступу до вищих військових навчальних закладів. Діти із захопленням слухали історії з життя бійців, які повернулися із передової. Подібні екскурсії не вперше проводяться у цій військовій частині. Військовослужбовці намагаються бути відкритими, розповідаючи молоді, що професія військового престижна та цікава.

ВИКРАВ НОУТБУК З МАГАЗИНУ
У Стрийський відділ поліції 25 вересня звернувся 40-річний житель райцентру. За словами заявника, невідомий чоловік, зайшовши у магазин, схопив з вітрини ноутбук та кинувся втікати. Двоє продавців та син власника крамниці намагалися зупинити грабіжника, проте їм це не вдалося, повідомляє Відділ комунікації поліції Львівської області.
Поліцейські встановили, що до скоєння правопорушення причетний раніше неодноразово судимий за майнові злочини 26-річний стриянин. Йому повідомлено про підозру у скоєнні правопорушення за ч.2 ст.186 Кримінального кодексу України (грабіж). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років. Обвинувальний акт скерований на розгляд суду.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: