НОВИНИ КРАЮ

На Стрийщині немає Московських церков

Як повідомив голова Лисовицької сільської ради Микола Магас,  на парафіяльних зборах церкви Покрови Божої Матері більшістю голосів, усього один голос «проти», прийнято рішення про перехід релігійної громади з підпорядкування Московського патріархату до Української Православної Церкви, інформують у Стрийській РДА.

Загалом, на Стрийщині Московська церква остаточно перестала існувати, оскільки всі три релігійні громади, які підпорядковувалися Кирилу, зокрема у селах Піщани, Верчани та Баня Лисовицька, прийняли рішення про перехід до Української Православної Церкви.

120 гідів та журналістів побували у Дрогобичі

Минулого тижня  у Львові та Дрогобичі проходив дводенний Форум гідів. Організаторами цьогорічного Форуму гідів виступили Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Офіс туризму у Львові, Дрогобицька міська рада та КП «Туристично-інформаційний центр» Дрогобича. Впродовж першого дня Форуму туристичний потенціал Дрогобича у Львові презентував керівник КП «ТІЦ» Дрогобича Ігор Чава, інформує прес-служба ДМР.

«Організація цьогорічного Форуму гідів — перша співпраця структурних підрозділів Львівської та Дрогобицької міських рад. Мета Форуму полягала в тому, щоб продемонструвати туристичні локації як у Львові, так і за його межами, зокрема у Дрогобичі. Загалом Форум став своєрідною промоцією Львівщини, Львова та Дрогобича.

  

Експозиція до 100-річчя Зеновія Кецала

У музеї історії та мистецтва Жидачівської землі Львівської Національної галереї мистецтв відкрито експозицію робіт видатного народного художника України, земляка Зеновія Кецала. Талановитий художник, автор більше як тисячі полотен народився 12 лютого 1919 року в с. Добрівлянах Жидачівського району. Широкому загалу виставку презентував директор музею Степан Ревуцький. Спогадами про видатного митця, а також розповідями про значимість його вагомого внеску у розвиток і примноження українського живопису поділилися заступник міського голови м. Жидачева Ярослав Гаврильчук, депутат Жидачівської районної ради Роман Баліцкий, родич Зеновія Кецала Михайло Коханевич, а також політики та громадські діячі Богдан і Микола Горині. Ліричної нотки урочистому відкриттю додав виступ вокального ансамблю «Перлини Жидачівщини».

Соціальний працівник отримала велосипед

Працівник Стрийського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), яка надає соціальну допомогу у селі Верхня Стинава, отримала новенький велосипед. Завдяки цьому транспорту соціальний робітник матиме можливість краще обслужити підопічних, доставити їм необхідні товари та виконати їхні замовлення, не долаючи кілометри доріг пішком. Варто зазначити, що велосипеди були закуплені департаментом соціального захисту населення Львівської ОДА.

Знято карантинні обмеження

Минулого тижня на засіданні ДНПК при Стрийській райдержадміністрації було знято карантинні обмеження з неблагополучного щодо сказу населеного пункту Воля  Задеревацька та сіл загрозливої 5-ти кілометрової зони – сіл Лисовичі, Задеревач, Великі Дідушичі та Угільня. А також з прилягаючих мисливських угідь, у зв’язку з виконанням у повному обсязі плану комплексних заходів ліквідації вогнища сказу у даних населених пунктах. Контрольні відстріли лисиць у мисливських угіддях довкола даних населених пунктів показали негативний результат.

 У Моршині конкурс мистецьких проектів

З метою забезпечення сприятливих умов розвитку галузі культури, створення нових культурно-мистецьких проектів, залучення громадських організацій до реалізації в місті культурно-мистецьких проектів та заходів, управління соціально-гуманітарної політики оголошує проведення конкурсу мистецьких проектів серед громадських організацій міста.

Документи приймаються з 1 березня по 31 березня, щоденно з 09.00 до 18.00 год. (крім суботи, неділі та святкових днів) за адресою: 82482, м. Моршин, вул. Івана Франка, 15, управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради, відділ культури молоді та спорту, або можуть бути надіслані на електрону адресу morshynysgp@ukr.net з поміткою «На конкурс мистецьких проектів серед громадських організацій».

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: