НОВИНИ КРАЮ

ЗАБУДОВА КВАРТАЛУ В с. НЕЖУХІВ
Голова Стрийської РДА Василь Зубрицький та голова Стрийської районної ради Роман Козак мали зустріч з головою Нежухівської сільської ради Михайлом Яхваном, представниками громади та учасниками АТО. Предмет обговорення: забудова нового кварталу на території сільської ради. Питання виникло у зв’язку з необхідністю виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва демобілізованим учасникам АТО, мешканцям села, які брали участь у бойових діях на сході країни.
Обговорили низку проблемних питань, які потребують вирішення при затвердженні нового кварталу забудови. Зокрема, сільському голові рекомендовано затвердити положення про місце забудови та список громадян, які потребують першочергового забезпечення земельними ділянками на сесії сільської ради та обрати ініціативну групу по забудові нового кварталу. Визначено конкретні терміни виконання кожного з пунктів.

НОВИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС
У Стрийському управлінні ГУ ДФС у Львівській області нагадують, що через новий електронний сервіс споживачі мають можливість перевірити достовірність даних касового чеку та факту передачі до ДФС. Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
Покупці при відсутності або невідповідності реквізитів чеків на сервері ДФС наявному розрахунковому документу можуть направляти до ДФС письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів. Також при отриманні користувачами фіскального чеку, який викликає сумніви, вони теж можуть надіслати до ДФС електронний лист із прикріпленим фото чеку на адресу infozvit@sfs.gov.ua. Причини невідповідності даних чеків будуть з’ясовані при проведенні контрольно-перевірочних заходів. Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).

ВАКЦИНАЦІЯ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН
Стрийське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області повідомляє, що згідно з наказом «Щодо організації заходів з проведенням осінньої кампанії з проведенням імунізації диких м’ясоїдних тварин у буферній зоні у 2018 р.» в листопаді-грудні 2018 р. в лісових та польових масивах Стрийського району проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу з використанням авіатранспорту. Польоти будуть відбуватися по визначених паралельних лініях, з відстанню між ними орієнтовно один кілометр. Брикети величиною, як сірникова коробка будуть розкидатися з літака. Основа – кісткове борошно, а всередині – вакцина.

ПРОФЕСІОГРАФІЧНА ЕКСКУРСІЯ
З метою розширення знань школярів про світ професійної праці, інформування про розмаїття професій і основні правила вибору спеціальностей Стрийський міськрайонний центр зайнятості організовує для старшокласників професіографічні екскурсії на різні підприємства. Минулого тижня відбулася поїздка на ТзОВ «ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмБХ». Представник відділу персоналу Юрій Муль детально розповів юнакам і дівчатам про те, з чого починалася побудова заводу на наших теренах та й загалом про концерн «ЛЕОНІ», презентував умови праці, наочно ознайомив учнів з технологічним процесом виробництва кабельних мереж. Кожен учасник отримав під час екскурсії для себе корисне і цікаве зі світу робітничих професій.

5 РОКІВ ЗА ЛЖЕСВІДЧЕННЯ У СУДІ
Стрийська міська прокуратура завершила досудове розслідування стосовно 35-річного мешканця Стрия, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 384 (завідомо неправдиві показання у якості свідка у тяжкому злочині).
Перед початком допиту фігуранта письмово попереджено про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання та допитано. Чоловік повідомив, що не раз купував у жінки наркотики для власного вживання.  Проте, під час допиту у судовому засіданні, чоловік змінив свідчення та зізнався, що наркотичних засобів у обвинуваченої ніколи не купував. Тепер за вчинене лиходію загрожує до 5-ти років позбавлення волі.

УРОК НАРОДОЗНАВСТВА У МУЗЕЇ
У музеї історії та мистецтва Жидачівщини ім. Бориса Возницького Львівської Національної галереї мистецтв відбувся неординарний урок народознавства для учнів 10 класу Жидачівської гімназії ім. О. Партицького. Його провели вчитель української мови і літератури Ольга Прокопів, Ганна Маринець, дослідниця історії нашого міста Марія Турченяк, представниці Союзу українок. А родзинкою пізнавального заходу стала розповідь народної майстрині Ольги Гук про творення давніх тканин для вишиванок і наочний показ процесу народження нитки.
Нагадаємо, що ініціатором відкриття кімнати – де зібрані давні вишиванки та унікальні речі побуту початку минулого століття з усієї Жидачівщини є Ганна Маринець, мешканка Жидачева, представниця ГО «Союз українок».

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: