НОВИНИ КРАЮ

 У Стрию розпочали ІФА-тестування
Тестування методом ІФА розпочали у Стрийській міській лікарні. Установа сама закупила тест-системи та розпочала тестування своїх медиків та пацієнтів. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, пише офіційний сайт https://loda.gov.ua.
«У Стрийській лікарні зробили 28 тестів на виявлення імуноглобулінів М та G. Два із них виявились позитивними. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр також має можливість проводити такі тестування, тому уже протестував усіх своїх працівників. Там усі здорові», – розповів Орест Чемерис.
Позитивні ІФА-тести перепровірять методом ПЛР. До кінця тижня подібні тестування запустять у центрі громадського здоров’я, службі крові та міських лікарнях Червонограда, Новояворівська і Золочева.

 

Як працює система паркування у Дрогобичі
Близько трьох тижнів тому у центральній частині Дрогобича запрацювала система паркування. Перші тижні її експлуатували у тестовому режимі, а вже з 29 травня робота системи розпочалась на платній основі. Тариф за 1 годину становить 15 гривень, абонемент на 10 годин – 130 гривень, абонемент на 50 годин – 600 гривень, абонемент на 100 годин – 1000 гривень. Перебування на території паркувальної зони у межах 20 хвилин – безплатно. Безкоштовним перебування є і для мешканців центральної частини міста та спецтранспорту під час виконання прямих службових обов’язків і транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю або ж їх законні представники, інформує сайт https://drohobych-rada.gov.ua.
У неділю та святкові дні паркування у центральній частині Дрогобича є безоплатним. Однак, перед тим, як розпочинати роботу системи паркування у міській раді вирішили, що після тижневої експлуатації знову розглянуть особливості її функціонування, врахувавши всі зафіксовані зауваження та пропозиції, подані дрогобичанами. Нагадаємо, що у Дрогобичі облаштовано близько 100 паркомісць у центральній частині міста, а метою роботи системи є розвантаження центральної частини міста від автомобільного транспорту.

 

До Дня міста – перший мурал про Трускавець з підсвіткою
У Трускавці на бічній стіні ресторації «М`ясник» на вул. Річки (зі сторони приміщення фінансового управління міської ради) споруджується мурал площею бл. 60 м кв. Замовником робіт є власники ресторації пп. Володимир Дражук та Юрій Дорожівський. Виконавці – художники Марко Винницький (Дрогобич) та Світлана Забара (Трускавець). Роботи планують завершити в найближчі дні. А до Дня міста, яке Трускавець відзначає в третю неділю червня, буде встановлено підсвітку. Отже, перший мурал на трускавецьку тематику радуватиме око мешканців міста та курортників не лише вдень, але і в темну пору доби, повідомляє Трускавецька міська рада.
Концепція муралу досить оригінальна. На першому плані троє дівчат-відпочивальниць, які роблять селфі на фоні курортної архітектури. Серед обрисів будівель проглядаються знаменита надкаптажна споруда джерела «Едвард», вілли «Ґопляна» та «Саріуш» (діючі музей Біласа та музей історії курорту), втрачена для міста водолікарня №1 та інші. Також зображено відпочивальницю з чемоданами та собакою, котра жалкує, що змушена від`їжджати з Трускавця. Знайшлося на муралі місце і для 90-річної бабусі, яка все життя прожила на Кубі і вирішила на старості літ побачити славетне місто здоров`я. Ще будуть домальовані голуби, які теж є символом Трускавця, та інші цікаві дрібниці. Мурал на «М`яснику» виконуватиме також функцію фотозони. Нагадаємо, що перший мурал у Трускавці під назвою «Коли ще звірі говорили» (на тему казок Івана Франка) розміщено на вул. Івасюка.

 

Вилучили «марихуану»
Співробітники Стрийського відділу поліції під час санкціонованого обшуку в помешканні 46-річного стриянина, в багатоквартирному будинку, що на вулиці Січових Стрільців, виявили та вилучили 27 вже розфасованих згортки, а також два поліетиленові пакети з подрібненою речовиною рослинного походження та інше. Вилучене скеровано для проведення експертизи. Проводиться досудове розслідування, поліцейські встановлюють походження марихуани та інші обставини.

  • Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: