НОВИНИ КРАЮ

Мобільний інклюзивно-ресурсний центр на Сколівщині

Для покращення надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, вперше у Львівській області придбали автомобіль спеціального призначення для дітей Сколівського району.  Він дозволить працювати та надавати допомогу діткам з особливими потребами. Вартість автомобіля – 1 млн 550 тис. грн, з яких 155 тис. грн  – кошти місцевого бюджету, пише сайт https://skole-osvita.gov.ua. Мобільний ІРЦ виготовлений за спеціальним замовленням і наразі не має аналогів в Україні. Обладнаний усіма необхідними корекційно-розвивальними технологіями та інструментами: спеціальними платформами для заїзду дітей на інвалідних візках, дидактичними матеріалами для роботи з дітьми тощо.

На стаціонарі у Сколівському ІРЦ проводять заняття у п’яти кабінетах. Там є спеціальне обладнання і матеріали, які допомагають у роботі з особливими дітьми. Наявність спецавтомобіля вирішить багато проблем. У Сколівському районі є 37 дітей, які не мали змоги приїжджати на заняття. Тепер на виїзд до однієї дитини зможе вирушати не один спеціаліст, як раніше, а декілька: психолог, логопед, дефектолог, реабілітолог. Крім того, можна буде також збільшити частоту навідувань.

112 кандидатів у депутати

і на посаду сільського голови

У неділю, 22 грудня, на Жидачівщині і Мостищині, а 29 грудня на Стрийщині відбудуться місцеві вибори. За словами начальниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, загалом в області територіальні виборчі комісії зареєстрували 108 кандидатів у депутати, які змагатимуться за 33 депутатські місця, а також чотирьох кандидатів на посаду сільського голови. У Жидачівському районі відбудуться додаткові місцеві вибори в Облазницькій сільській раді (с. Облазниця, Воля-Облазницька, Дунаєць, Жирівське, Корнелівка, Махлинець, Нове Село). Вона приєдналася до Гніздичівської селищної ради об?єднаної територіальної громади. Голосування відбудеться у чотирьох одномандатних виборчих округах. Відтак на чотири депутатські місця тут кандидує семеро осіб.

На Стрийщині відбудуться перші вибори у Нежухівській сільській об?єднаній територіальній громаді. До складу цієї ОТГ увійшли: Нежухівська сільська рада (с. Нежухів, Райлів), Голобутівська сільська рада (с. Голобутів), Завадівська сільська рада (с. Завадів), Заплатинська сільська рада (с. Заплатин, Діброва), Ланівська сільська рада (с. Ланівка). Нежухівська сільська виборча комісія зареєструвала чотирьох кандидатів на посаду Нежухівського сільського голову і 80 кандидатів у депутати Нежухівської сільської ради. Вони претендують на 22 депутатських крісла.

Призначено голову Стрийської РДА

11 грудня, розпорядженням Президента України головою Стрийської районної державної адміністрації Львівської області призначено Любомира Мирославовича Кащука. З 2016 року по сьогоднішній день Любомир Кащук займав посаду першого заступника голови Стрийської РДА.

Моршин стає доступнішим

Як повідомляє сайт Моршинської міської ради, з метою полегшення інформаційної орієнтації, вибору місця для культурного відпочинку та зручності пересуванням вулицями курортного міста: подорожуючим, відпочивальникам, гостям та мешканцям, за кошти міського бюджету КП “Зелене місто” Моршинської міської ради придбано та встановлено інформаційні вказівники відповідно до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Моршина.

Висота ялинки у Дрогобичі 22 метри

У Дрогобичі на центpaльній площі  встановили головну ялинку міста. Її монтаж  здійснили працівники КП «Комбінат міського господарства». Висота головної красуні міста становить 22 метри. Цьогоріч, як зазначають у КП «КМГ», ялинка світитиме новими вогнями. Для цього закупили систему освітлення вартістю у 98 тис. грн. Однак, окрім освітлення, довелось закупити ще й 70 декоративних гілок для конструкції, оскільки минулорічні гілки були знищені та вкрадені вандалами. На оновлення гілок дерева довелося заплатити 15 тис. грн, повідомляє https://drohobych-rada.gov.ua.

За прикладом міста-партнера Грайфсвальд, перші декорації на ялинку вивісять діти –  учасники Дитячого парламенту міста разом з міським головою Тарасом Кучмою. Урочисте відкриття та запалення святкових вогнів тpaдиційно заплановано на 19 грудня –  День Святого Миколая.

Телефонні аферисти

Шановні платники податків, Миколаївська ДПІ Стрийського управління ГУ ДПС у Львівській області застерігає: на теренах Львівщини діють «телефонні аферисти». За наявною у органів податкової служби Львівщини інформацією продовжуються випадки вчинення шахрайських дій невідомими особами з метою протиправного заволодіння коштами суб’єктів господарської діяльності, які видають себе за працівників податкової служби. Про можливі шахрайські чи провокаційні дії «телефонних аферистів» просимо негайно інформувати управління внутрішньої безпеки Головного управління ДПС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, телефоном (032) 297-36-09.

Рубрику підготувала Наталія КАРПЕНКОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: