Новини Краю

ДИТЯЧИЙ АРТ-ФЕCТИВАЛЬ «СВІТ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ДИТИНИ»

1-2 червня в с. Добряни, що на Стрийщині у межах відзначення Міжнародного дня захисту дітей відбувся ІІІ традиційний дитячий арт-фестиваль «Світ відкритий для дитини». Серед низки заходів відбувся «круглий стіл» для майстрів фестивалю «Діалог культури заради миру», різноманітні майстер-класи: виготовлення нагрудних прикрас, ліплення виробів  з глини, виготовлення пряників та ін. Цьогоріч на фестиваль прибула делегація дітей з Луганщини, які мали змогу взяти участь у майстер-класі з вишивання стрічками, ознайомитися з історичними та культурними пам’ятками Стрийщини, а також посадити у м. Стрий магнолію за сприяння ГО «Молодь Стрийщини», інформує офіційний сайт Стрийської РДА.

Викладачі художніх відділів мистецьких шкіл Стрийщини третій рік поспіль дивували своєю майстерністю та професіоналізмом, креативністю та неймовірним бажанням поділитися своїми вміннями з дітками. Цього року, окрім малюнку на асфальті,  камені, тарілках, декупажу, відбулася нова форма роботи – квест по кар­тинах, створених учнями ДШМ с. Лисятичі. Протягом двох днів відбулися ігрові за­бави для дітей та батьків, караоке, нагородження учасників фестивалю та святковий концерт за участю музичного гурту «Шляхта» і coverгурту «Стрийський парк».

НОВИЙ ДЕФІБРИЛЯТОР

Анестезіологічне відділення Стрийської центральної районної лікарні поповнилося новим дефібрилятором, який було закуплено за сприяння голови Стрийської районної державної адміністрації Василя Зубрицького та голови Стрийської районної ради Романа Козака, пише офіційний сайт Стрийської РДА.

Дане відділення надає медичну допомогу жителям Стрийського району, мм. Стрия та Моршина, в якому працює 10 лікарів та 20 медичних сестер. За 2018 рік у відділенні отримали лікування 386 хворих, з них 45 дітей.

ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ «СВЯЩЕННОМУЧЕНИК ПЕТРО ВЕРГУН»

Запрошуємо всіх любителів книг завітати до центральної районної бібліотеки та ознайомитись з новою книгою в бібліотечному фонді про Великомученика Петра Вергуна. В приміщенні Стрийського районного Народного дому 29 травня під час наради працівників культури району відбулась презентація книги о. Тараса Пошивака – «Священномученик Петро Вергун».

Про книгу розповів автор о. Тарас Пошивак за участю начальника відділу культури РДА Юлії Курилишин та дослідника-краєзнавця Богда­на Сидорака.

Видання допоможе читачам заглибитися у життя апостольського візитатора, душпастира, в’язня сибірських таборів, священномученика отця Петра Вергуна.

ДОВГООЧІКУВАНЕ ВИДАННЯ ПРО ОСТАПА НИЖАНКІВСЬКОГО

29 травня в читальному залі Центральної бібліотеки ім. М. Шашкевича відбулася презентація книги про видатного композитора, диригента, громадського діяча, отця греко-католицької церкви, нашого земляка Остапа Нижанківського. Книга вийшла до 100-річчя від дня трагічної смерті співця галицької землі. Автор книги – сучасний композитор, хоровий диригент, педагог, вчений Роман Сов’як детально проаналізував найкращі твори О. Нижанківського, накреслив шляхи дальшого дослідження цієї неординарної творчої особистості, щирого патріота України. Модерувала захід завідувачка відділом обслуговування Центральної бібліотеки Надія Черепанин, інформує офіційний сайт Стрийської міської ради.

Автор ідеї та керівник проекту «СЛАВНІ СТРИЯНИ» Віктор Романюк розповів про задум створення цієї серії та поділився планами виходу наступних книг, присвячених нашим видатним землякам. Цікавою і змістовною була розповідь головного редактора книги Романа Пастуха про автора дослідження життя і творчості О. Нижанківського – Романа Сов’яка. Завідувач відділом культури Богдан Бойко наголосив на тому, що стрияни шанують пам’ять про Остапа Нижанківського. Його ім’я носить музична школа, в якій створений музей, заснована щорічна премія його імені в галузі музики. Своїми спогадами про Романа Сов’яка поділилися його дружина пані Любомира та син Євген, який віртуозно виконав на скрипці «Бойківські коломийки» О. Нижанківського в обробці батька. Просвітянка Ольга Шевцова висловила своє захоплення проведеним заходом і подякувала працівникам бібліотеки за популяризацію творчості наших славних земляків. Окрасою заходу стали музичні номери у виконанні викладачів і учня музичної школи ім. О. Нижанківського: Наталії Накрийко, Мирослави Мельник, Ірини Шваб, Сергія Лабусевича, Ольги Винницької, Оксани Загорянської.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: