НОВИНИ КРАЮ

В очікуванні «Картки дрогобичанина»

За інформацією сайту https://drohobych-rada.gov.ua,  Дрогобич – перше з малих міст України, яке вирішило реалізувати амбітний проєкт і запровадити «Картку дрогобичанина». Оскільки така практика є малопоширеною в Україні, то шлях реалізації для першопрохідців є доволі тернистим. На черговій нараді фахівці, які займаються реалізацією цього проєкту наголосили, що планували старт у першій декаді серпня. Однак різноманітні погоджувальні процедури затягуються.

Все, що було потрібно виконати від Дрогобицької міської ради, нами зроблено. Однак свої корективи внесла процедура погодження, у якій задіяні фірма, яка обслуговує систему та банк, який видаватиме ці картки, – в унісон заявляють фахівці відділів економіки, ІТ та аналізу ДМР. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма в жорсткій формі поставив вимоги та крайні терміни фахівцям, відповідальним за проєкт: «Картка дрогобичанина» – це соціальний проєкт, орієнтований першочергово на пенсіонерів. Ми домовлялися, що стартуємо 1 серпня. Тепер знову доводиться вносити корективи у графік. Маєте ще 15 днів, щоб проєкт запрацював».  Нагадуємо, «Картка дрогобичанина» передбачатиме кількість пільгових проїздів у громадському транспорті для пенсіонерів та функціонуватиме не лише для оплати за проїзд, а й діятиме як картка на знижку у визначених закладах міста чи на певні групи товарів та послуг.

Підроблені дипломатичні номерні знаки

Прес-служба прокуратури Львівської області повідомляє про 53-річного мешканця Стрия, який у 2017 році придбав автомобіль Hummer H3 на іноземній реєстрації, почав готувати документи для його розмитнення, проте виявив, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу відсутнє. Аби не оплачувати за розмитнення автомобіля, чоловік замовив виготовлення підробленого свідоцтва українського Посольства на Інтернет-сайті. В результаті, обвинувачений отримав замовлене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та дипломатичний номерний знак. При цьому власник автомобіля не був представником дипломатичної установи, однак розраховував, що автомобіль з такими номерами зупиняти для перевірки документів не будуть.

Проте згодом, при зупинці авто працівниками поліції та на вимогу пред’явити документи на автомобіль, обвинувачений надав їм підроблене свідоцтво про реєстрацію. Дії обвинуваченого кваліфікували за ч.5 ст.27, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України (пособництво у підроблені офіційного документу та використання завідомо підробленого документу). На цей час досудове розслідування під процесуальним керівництвом Стрийської місцевої прокуратури, завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду 3 серпня. У разі доведення провини, максимальне покарання, яке загрожує чоловікові, обмеження волі на строк до двох років.

Облаштування аптеки-музею у Бориславі

Минулого тижня було оголошено результати Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад від Асоціації «Єврорегіон «Карпати-Україна». Серед 45 переможців – бориславський проєкт «Облаштування та наповнення музейними експозиціями аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості Йогана Зега». Тож цьогорічний проєкт дасть можливість повністю втілити ідею із облаштування нового цікавого «куточка» місцевої історії та привабливого туристичного об’єкта. Оголошено початок збору експонатів. Якщо ви маєте цікаві речі (гасові лампи, документи про нафтовидобуток, пробірки, лабораторне обладнання, тощо), які пасуватимуть до тематики експозиції аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості – звертайтесь до директора міського парку Ігоря Сагана.

«Щиро дякую усім, хто над цим наполегливо працював, а Львівській обласній раді та Асоціації – за підтримку та можливість реалізації наших задумів. Приємно коли хороші справи мають послідовне та логічне завершення. Багато населених пунктів видумують легенди, для того щоб залучити туриста, а в Бориславі творилась історія світового нафтовидобутку, котра власне і буде представлена в аптеці-музеї Йогана-Зега. На фактах із історичного минулого ми повинні збудувати туристичне майбутнє славетного міста нафтовиків», – зауважив міський голова Ігор Яворський.

Стрийські поліцейські врятували 95-літню жінку

У Стрийський відділ поліції 4 серпня, близько 03.30 год.  надійшло повідомлення від небайдужого громадянина про те, що на вулиці він помітив знесилену літню жінку, яка не могла знайти дорогу додому. На допомогу пенсіонерці за вказаною адресою прибули працівники групи реагування патрульної поліції. Спочатку вони відвезли її у лікарню, а коли переконались, що пенсіонерка не потребує допомоги медиків, доставили її у відділ поліції, щоб встановити особу.

Невдовзі, близько 05.00 год. до поліцейських зателефонував житель Стрия та повідомив про те, що його 95-річна матір, яка має проблеми зі здоров’ям, кілька годин тому пішла з дому і не повернулась. На щастя, з’ясувалось, що зникла бабуся вже більше години знаходиться під опікою поліцейських і їй ніщо не загрожує. «З мамою нічого не сталося, тому хочу сказати велике спасибі як поліцейським, так і небайдужому стриянину, який повідомив на 102 про зниклу матір», – подякував син знайденої жінки.

Рубрику підготувала Наталія КАРПЕНКОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: