НОВИНИ КРАЮ

Старости реєструватимуть акти цивільного стану

Відтепер повноваження державної реєстрації актів цивільного стану у селах Стрийської ТГ здійснюватимуть старости. Таке рішення 17 червня прийняв виконавчий комітет Стрийської міської ради. До цього часу мешканці сіл для того, щоб отримати свідоцтва про реєстрацію народження, смерті чи шлюбу, змушені були їхати до Стрия. Тепер такі послуги доступні у кожному старостинському окрузі Стрийської ТГ.

Дружній візит у Закопане

Міський голова Олег Канівець, заступники Андрій Стасів, Христина Грех та начальник управління освіти Лідія Стасенко минулого тижня перебували у польському місті Закопане з метою ознайомлення з місцевими освітніми процесами. Делегацію зі Стрийської міської ради особисто приймав бургомістр Закопане Лешек Доруля, а також заступники та керівники освіти. Вони разом  відвідали навчальні заклади, ознайомилися з особливостями харчування в школах, спортивно-оздоровчими заходами, а також побачили на практиці здійснення туристичної політики міста. Було підписано нову партнерську угоду між нашими містами-побратимами.

Забіг лікарів

Напередодні Дня медичного працівника, лікарі КНП «Славська міська лікарня» разом зі Славською КДЮСШ, представниками Селищної ради та активними мешканцями громади провели забіг «Здоровий лікар – здорова громада-2021».

«Цей забіг покликаний привернути увагу мешканців нашої громади до здорового способу життя. Знаєте, мій девіз «Біжи не до лікаря, а з лікарем». Хочу, щоб всі мешканці нашої громади керувалися ним і нас підтримували», – розповіла організаторка акції, сімейний лікар Лідія Левкович. Цьогоріч забіг зібрав півсотні учасників. Сподіваємося, що він стане доброю щорічною традицією.

Виставка «Цегла старого Дрогобича»

18 червня у музеї «Дрогобиччина» відбулося відкриття виставки про винахід, що змінив вигляд усіх світових міст. У Дрогобичі до 1939 року існувало 6 цегелень, що забезпечували цеглою та дахівкою не лише місто й околиці, але й активно експортували свою продукцію по всій Галичині. Є відомості, що дахівку з цегельні на Війтіській Горі цінували навіть у Відні. Найстарішим вважають підприємство з вул. Бориславської, на якому виготовили матеріал для побудови церкви Свв. Павла і Петра 1828 року. Серед давніх цегелень одна працює й понині.

Щоб дізнатись більше про історію розвитку цегельного промислу та ознайомитись із дрогобицькими взірцями – запрошуємо на відкриття виставки «Цегла старого Дрогобича» у нашому відділі історії. Дрогобицький колекціонер та любитель старожитностей Григорій Сивохіп уперше відкрили місту свої цегельні скарби. Окрім того, у новій виставці, присвяченій цьому важливому в місті промислу представлені й інші керамічні вироби, документи з фондів музею «Дрогобиччина» й приватних збірок Анатолія Задерецького, Володимира Садового, Леоніда Тимошенка.

Подяка за допомогу поліції

Нещодавно у Стрийське районне управління поліції надійшло повідомлення від 12-річного місцевого мешканця про те, що він на вулиці у спальному мікрорайоні міста побачив хлопчика, якому на вигляд 3-4 роки. Зі слів хлопця, дитина на вулиці була сама, плакала, поряд з нею не було дорослих. Поліцейські Стрийського районного управління поліції, виїхавши на місце події, встановили особу дитини та адресу його проживання, а також розшукали маму дитини. «Завдяки 12-річному хлопчикові, його небайдужості, з 3-річною дитиною нічого поганого не трапилося. Сьогодні ми подякували Данилові та його батькам», – зазначив заступник начальника управління поліції підполковник поліції Роман Вовк, вітаючи Данила у районному управлінні поліції та вручаючи Подяку від головного поліцейського Стрийщини Андрія Коцура.

 

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: