НОВИНИ КРАЮ

Транспорт Стрийського АТП обладнують GPS-трекерами

Рух автобусів територією Стрийської ТГ тепер під контролем. Стрийська міська рада продовжує впроваджувати автоматизовані системи диспетчерського управління транспортом. Програма, завдяки якій в режимі реального часу місцева влада має змогу контролювати та аналізувати роботу перевізника, вже працює. Це стало можливим завдяки GPS-трекерам, встановленим у транспортних засобах Стрийського АТП, інформує прес-служба мерії.

У цій системі управління транспортом вказані: маршрути перевезення;  відомості щодо транспортних засобів, які здійснюють перевезення; розклад та графік руху автобусів; інформація про розташування зупинок. Наразі система працює в тестовому режимі, адже вимогу Стрийської міської ради місцеве підприємство виконало лише на 50%. Та весь громадський транспорт, який здійснює пільгове перевезення в межах Стрийської ТГ, мають дообладнати навігаторами до 1 травня.

Дрогобич –  ІІІ місце у Рейтингу прозорості

Як повідомляє офіційний сайт Дрогобицької міської ради, днями Трансперенсі Інтернешнл Україна презентували результати Рейтингів прозорості та підзвітності міст за 2020 рік. У 2020 році було запроваджено нову методологію оцінки міст: окрім Рейтингу прозорості, запроваджено ще й Рейтинг підзвітності. Оцінку у Рейтингу прозорості проводять у 14 сферах за 86 індикаторами. Оцінка у балах – від 0 до 100 балів. Таку оцінку проводять 4 рік поспіль у 100 містах. У 2020 році додано індикатори здійснення антикорупційної діяльності. Оцінку у Рейтингу підзвітності проводять у 14 сфер за 47 індикаторами. Оцінка у балах – від 0 до 100 балів. У 2020 році такий Рейтинг запроваджено вперше. Оцінку проводять у 50 містах.

Також Дрогобич та ще 8 міст відзначили за впровадження прямих трансляцій засідань. Попри успіх міст у сфері прозорості, організатори заходу наголосили на важливості підвищення рейтингів органів місцевого самоврядування з підзвітності. За проведеними оцінками сьогодні середній рейтинг міст з підзвітності у 4 рази нижчий за рейтинг прозорості. Отож у Рейтингу прозорості ІІІ місце посів Дрогобич, ІІ місце – Львів та І місце – Маріуполь. У прозорості місто Маріуполь отримало 86,6 бала. Львів отримав 85,2 бала. У топ 5 Рейтингу прозорості також увійшли Дрогобич (78,1 бала), Вінниця (76,7 бала) і Тернопіль (75,2 бала). Середній рейтинг міст у 2020 році – 47,7 балів.

На Кохавинській паперовій фабриці збудують новий цех

Кохавинська паперова фабрика, що у селі Гніздичів, розширює свою діяльність і хоче запустити екологічне виробництво з целюлозної сировини. Для цього будують нові цехи та складські приміщення. Підприємство – виробник паперових рушників, туалетного паперу, серветок, який забезпечує потреби не лише українців, але й експортує свою продукцію закордон – у Чехію, Румунію, Білорусь, Угорщину. На Кохавинській фабриці працює 330 людей. Середня заробітна плата – 14 тисяч гривень. Після запуску нових потужностей на підприємстві створять ще 230 нових робочих місць.

«Загальна сума інвестицій у будівництво – 28 млн євро, це кредитні кошти. З них обладнання паперового цеху коштуватиме 13,8 млн євро, обладнання з переробки паперу у санітарно-гігієнічні вироби – 4,5 млн євро. Інша сума – затрати для будівництва. У новому цеху будемо виробляти папір та інші вироби із целюлози. Потужність нової фабрики становитиме 25 тисяч тонн продукції у рік. До кінця року хочемо завершити загальні будівельні роботи, контракти для поставки обладнання заключили, і ми очікуємо його у грудні-січні. Враховуючи монтаж та інші роботи, плануємо у червні наступного року фабрику запустити у роботу», – зазначив керівник фабрики Михайло Титикало.

«Я люблю Стрий»

Ця конструкція вже давно популярна в Україні і кожен хоче мати її у своєму місті. Така можливість буде є і у стриян. Кошти на виготовлення та встановлення надають меценати. Це буде чудова фотозона, незмінна локація для зустрічей та принада для туристів, повідомляє прес-служба мерії.

Стриянам пропонують обрати місце розташування конструкції: майдан Незалежності (перед школою Мистецтв) чи проспект В. Чорновола (відомий як «алейка»). Свої варіанти охочі можуть писати у коментарях на офіційній сторінці Стрийської міської ради у Фейсбуку. Всі відповіді ретельно підрахують і визначать, де красуватиметься «Я люблю Стрий».

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: