НОВИНИ КРАЮ

У Стрию вимагають звільнення керівника Стрийської філії управління газового господарства

Стрийська філія УЕГГ АТ “Львівгаз” з кінця минулого року у зимовий період здійснює самовільне виключення газу у багатоквартирних будинках міста. Офіційна причина — витік газу, проте справжня причина — боротьба з боржниками. Через таку незаконну політику управління газового господарства страждають мешканці, які справно сплачують комунальні послуги. Уже більше 50-ти будинків міста на різний період були відключені від газопостачання, інформує Стрийська ОТГ.

Міська влада неодноразово зверталася до керівника Олександра Пастуха з проханням та вимогою дотримуватися мораторію на заборону виключати газ у зимовий період. Однак відключення продовжуються. У зв’язку з цим у Стрийській міській раді відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де прийняли рішення звернутися до голови Львівської ОДА М. Козицького та голови Правління АТ ”Львівгаз” Т. Китриша звільнити із займаної посади керівника Стрийської філії управління газового господарства Олександра Пастуха.

Дрогобицька громада посіла перше місце у Рейтингу кращих 20 громад області

Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу оприлюднив Рейтинг кращих 20 громад Львівської області. Дрогобицька громада посіла перше місце з рейтингом 91,06. Середній рейтинг по області – 17,4, в Україні – 18,84. Як зазначають на офіційній сторінці Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу, Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 1 січня та 1 липня кожного року.

В оцінюванні намагаються охопити таку тематику: політична воля громади до покращення власного стану громади, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади на національному та міжнародному рівні, стратегічне планування і його результати, можливість участі у кооперації влада-бізнес-громада, можливість громадського впливу на проєкти сталого розвитку, успішна реалізація проєктів модернізації громади. Оцінювання не враховує соціальні проєкти, благоустрій, вивіз ТПВ, спортивні досягнення, стан охорони здоров’я та освіти, рівень депутатської освіти, стан дорожнього покриття, інформацію “так” без посилання на джерело для перевірки.

Березневий «Трускавецький променад»

Відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради в режимі відеоконференції. На ньому було розглянуто чотири питання. Члени виконкому затвердили субвенцію на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету. Мова йде про виділення коштів на придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет. Ця проблема загострилася з початком 2021 року. На придбання інсуліну виділяється 518 тис. грн, пише http://www.tmr.gov.ua

 Ще одне питання, яке розглянув виконком – надання дозволу на облаштування локації «Трускавецький променад» у м. Трускавці. Мова про казкове містечко від ТОВ «Львівські ярмарки», яке стало окрасою центральної частини міста-курорту.  «Трускавецький променад» (слово «променад» означає «прогулянка») діятиме до 31 березня. За цей період «Львівські ярмарки» планують провести ряд майстер-класів за участю народних умільців, а саме з гончарства, ковальства та соломоплетіння. А як тільки дозволять погодні умови, то в центрі курорту буде встановлено чудову квіткову інсталяцію. Є плани встановити її до Міжнародного Жіночого дня, 8 Березня, та все залежатиме від погоди.  Також «Львівські ярмарки» виділять 40 тисяч гривень коштів для співфінансування мікропроєктів, які реалізовуватимуть у Трускавці.

Лікаря-анестезіолога судитимуть за смерть породіллі

Львівською обласною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт щодо 62-річного лікаря-анестезіолога Жидачівської міської лікарні, якого обвинувачують у неналежному виконанні своїх обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (ч. 1 ст. 140 КК України). За інформацією слідства, у ніч на 28 грудня 2018 року внаслідок недбалості анестезіолога-реаніматолога померла 28-річна породілля. Встановлено, що лікар недооцінив стан вагітної, обрав неправильну тактику при проведенні анестезії та штучної вентиляції легень пацієнтки, а також не забезпечив їй необхідного післяопераційного догляду. Як наслідок, жінка померла тієї ж ночі, інформує прес-служба Львівської обласної прокуратури.

Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУ НП у Львівській області. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Карантинні обмеження

Зелена зона