НОВИНИ КРАЮ

«Місто України. Національний вибір». Підтримай Дрогобич!

Загальнонародні вибори найпривабливішого, пізнаваного і символічного міста України тривають. Інтернет-проект «Місто України» – проєкт всеукраїнського масштабу, організований з метою підтримки національного розвитку і самосвідомості поколінь, збереження культурно-історичної спадщини української державності.

Метою проєкту є становлення і зміцнення національних цінностей, відродження інтересу до історії українських міст, формування гідності і шанобливого ставлення до культурного, історичного та архітектурного надбання України.

Кращі міста вибираються шляхом народного голосування на сайті проєкту «Місто України. Національний вибір». У конкурсі беруть участь найбільші за населенням міста України, серед них й місто Дрогобич. Проголосувати за місто можливо за посиланням: https://mistoua.com.ua/select-drogobych. Підсумки голосування будуть підбиті 30 грудня 2020 року о 13 годині. Будь патріотом свого міста! Обирай Дрогобич!, – закликають у Дрогобицькій міській раді.

Стрийська районна рада з очільником та заступниками

За результатами двох  пленарних засідань першої сесії VIII демократичного скликання  Стрийської районної ради, шляхом таємного голосування, депутати обрали головою Стрийської районної ради Михайла Лучечка та його заступників – Михайла Галущака, мешканця Миколаївщини та стриянина Юрія Вінярського.

Також під час сесії депутати сформували шість постійних комісій: з питань економіки, бюджету та фінансів, голова Світлана Палько; з питань дотримання законності та депутатської етики, голова –  Іван Петрівський; з питань комунального майна, голова – Володимир Лоїш; з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, головою обрано Михайла Василишина; комісію з питань екології та земельних ресурсів очолив Ткачук Юрій; Світлана  Сличко –   з питань освіти, науки, культури, туризму, духовної, культурної спадщини і від­род­ження Української нації.

Виставка картин, намальованих озокеритом

У Художньому музеї Михайла Біласа, що у курортному Трускавці відбулося відкриття виставки Павла Деленкевича «РЕнтГенографія». Це цікава і оригінальна виставка картин, які намальовані не олійними фарбами, а озокеритом. Подія приурочена 29-річчю від дня відкриття Художнього музею Михайла Біласа, яке припадає на 19 грудня.  Бориславець, художник, викладач Львівського коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша Павло Деленкевич творить у техніці енкаустики (живопису озокеритом). Його твори приваблюють новизною погляду, фантастичними можливостями інтерпретації, а ще дивним відчуттям занурення в сиву давнину, у той час, коли віск для малювання використовувався задовго до олійних фарб, інформує сайт  http://www.tmr.gov.ua.

Озокерит – гірський віск, який за часів Польщі, Австрії та Радянського Союзу активно застосовувався в лікувальних цілях у Трускавці. Бориславця Павла Деленкевича болить те, що єдина озокеритна шахта в Бориславі затоплена, а лікувальні властивості земного воску незаслужено забуті. В час пандемії та переоцінки цінностей, в час, коли питання здоров’я людини виходить на перший план, персональна виставка митця з Борислава саме у Трускавці має символічне значення.

За порубку дубів сплатив 32 тис. грн

Стрийським міськрайонним судом Львівської області задоволено позов Стрийської місцевої прокуратури про стягнення з фізичної особи до місцевого бюджету Лисовицької сільської ради шкоди  за незаконну порубку деревини, повідомляє прес-служба Львівської обласної прокуратури.

Так, прокуратурою виявлено факт порушення інтересів держави, оскільки сільрада тривалий час не стягувала з правопорушника 32 тис. грн за шкоду, завдану внаслідок незаконної порубки дерев породи «Дуб» на території об’єкта природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника місцевого значення «Моршинський». Суд погодився з аргументованою позицією прокуратури, задоволив позов, відтак, після набрання рішенням суду законної сили, прокуратура вживатиме заходи щодо його повного виконання.

 

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: