НОВИНИ КРАЮ

Де друкувалися бюлетені на місцеві вибори

За інформацією https://opora.lviv.ua,  друкувати бюлетені для Львівської обласної ТВК зголосилися чотири компанії. Троє з них – з Києва. За словами голови комісії Андрія Лозинського, ТВК обрала підрядника із Львівської області, керуючись тим, щоб не витрачати багато часу на транспортування їх зі столиці. Відтак, друкували бюлетені буде товариство «Ромус-Поліграф». Компанія створена 11 років тому.

Стрийська районна та міська ТВК друкували бюлетені у приватному підприємстві «Посвіт», яке розташоване у Дрогобичі. Компанія зареєстрована 14 років тому. Засновник – Андрій Лесишин.  На цьому ж підприємстві  друкували бюлетені для Дрогобицьких районної та міської ТВК.

Проморолик про Дрогобич у Варшаві

Із 19 жовтня на 400 екранах у 170-ти міських автобусах Варшави почали транслювати інфоролики «Ukrainer po polsku». Серед цих роликів є проморолик про Дрогобич. Про це повідомив керівник КП «Туристичний центр Дрогобича» Ігор Чава з посиланням на Наталку Панченко – продюсерку проєкту Ukrainer, інформує сайт https://drohobych-rada.gov.ua.

«З цього моменту щодня сотні тисяч жителів мільйонної столиці Польщі будуть переглядати відео про Україну. Вони дізнаються про дикі острови посеред Запоріжжя, побачать як виглядає наскельна фортеця Тустань, перенесуться в тунель кохання у Клевані, «відвідають» Олеський замок і дізнаються про сіль та нафту Дрогобича. А далі регіон за регіоном, місце за місцем. Наша природа, наші люди, наш колорит, наша щирість і справжність», – зазначила Наталка Панченко.

За словами Ігоря Чави, така промоція Дрогобича лише сприятиме збільшенню потоку туристів з Польщі та ознайомленню європейців з містом.

У Стрию щомісяця молитимуться за узалежнених

Починаючи з 30 жовтня, в кожну останню п’ятницю місяця, в храмі бл. свщмч. Йосафата Коциловського у м. Стрию (вул. Львівська, 156)  молитимуться за тих осіб, які мають залежність від алкоголю, наркотиків, азартних ігор та інших узалежнень. В цих наміреннях священники храму будуть просити Бога за посередництвом покровителя парафії, пише офіційний сайт Стрийської єпархії УГКЦ. Богослужіння розпочинатимуться о 18:00 год. Божественною Літургією, після якої буде служитися Молебень перед мощами бл. свщмч. Йосафата Коциловського та молитви за звільнення від залежностей.

Вказівники про давні вілли Трускавця

У курортному Трускавці відбулося відкриття інформаційних вказівників біля двох місцевих музеїв – вілли «Ґопляна» (тепер художній музей Михайла Біласа) та вілли «Саріуш» (тепер музей історії міста-курорту).  Ініціатива ознакування туристичних об’єктів курорту Трускавець належить раднику міського голови Русланові Пристаю. Міський голова Андрій Кульчинський підтримав цю ідею, процес рушив з місця, тож тепер маємо перший почин – дві вілли вже ознаковано. Наступними будуть вілли та інші об’єкти центральної частини Трускавця, які також є обличчям курорту Трускавець.

Написи на таблицях, розміщених на спеціальних підставках, розповідають коротко про вказаний об’єкт трьома мовами (українською, англійською та польською), а спеціальний QR-код дозволить зчитати в Інтернеті набагато більше інформації та більшою кількістю мов, інформує сайт www.tmr.gov.ua.

Жовтень – місяць книжки

Уже традиційно у жовтні місяці в бібліотеках Львівщини проходило Свято української книжки. Цьогоріч воно тривало з 10 по 25 жовтня під девізом «Жовтень – місяць книжки». Традиція проведення Свята української книги започаткована в довоєнній Галичині товариством «Просвіта».  Центральна міська дитяча бібліотека ім. В. Стефаника Стрийської МЦБС зустріла Свято української книги панорамною викладкою літератури різної тематики. В межах Свята розкрито інформаційно-пізнавальну тематичну поличку «Сьогодні славить вся країна своїх синів – захисників», інформ путівник нової серії «Коти-вояки», аудиторію читання «Відкрий свою книгу» та віртуальна виставка: «Припадаю до витоків української книги».

А ще цікаво, пізнавально та в ігровій формі юні відвідувачі бібліотеки  розгадували літературний кросворд «Дивний світ – книги», взяли участь в акварелі фантазій: «У світі мудрої казки» та облаштували книжкову виставку «Парад книг ювілярів».

 

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Про те, як діляться борги подружжя при розлученні.

Розповідає  наша гостя Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.