Стриянина «висувають» на здобуття Національної премії

У Центральній міській бібліотеці ім. М. Шашкевича Стрийської МЦБС відбулось засідання ініціативної групи бібліотечного колективу, присвячене висуненню книги Мирона Нестерчука «Блакитна сарна» на здобуття Національної премії ім. Т. Шевченка – найвищої державної нагороди України у галузі культури і мистецтва. Колектив одноголосно підтримав дану пропозицію. Роман-балада «Блакитна сарна» розповідає про трагічні сторінки життя і побуту села Затишшя на Волині, що опинилося в епіцентрі подій Другої світової війни. «Бажаємо автору, талановитому письменнику, поету, перекладачу, публіцисту Мирону Матвійовичу Нестерчуку перемоги», – наголосила директорка МЦБС Людмила Яремко.

Депутати Сколівської райради висловили недовіру голові РДА

Нещодавно, під час сесійного засідання депутати Сколівської районної ради висловили недовіру голові райдержадміністрації Богданові Янку. Голосування було таємним. За висловлення недовіри проголосували 20 із 26 присутніх депутатів, четверо утрималися, двоє були проти. Проте голосів депутатів було замало, щоб відправити голову Сколівської РДА у відставку.

Як розповів у коментарі ZAXID.NET Богдан Янко, питання про висловлення йому недовіри не було внесене до порядку денного сьогоднішньої сесії. Проте його поставили на голосування. За проголосували 20 із 34 депутатів. Проте цих голосів забракло, щоб відправити голову Сколівської РДА у відставку. Адже для цього необхідно, щоб недовіру висловили дві третини від складу ради.

Медична маска та соціальна дистанція – обов’язкові атрибути Дня міста Дрогобича

День міста – головне свято, яке другий рік поспіль у Дрогобичі не вдавалося відзначити з помпезністю. Минулого року всі розважальні заходи скасували через трагедію у будинку №101/1 на вулиці М. Грушевського. Нині свої корективи вніс адаптивний карантин. Та все ж, Дрогобич цьогоріч святкував. Організаційний комітет доклав усіх зусиль, щоб святкова програма відповідала всім карантинним нормам. Локація святкування була зосереджена не лише на площі Ринок та прилеглих вулицях, а по всій центральній частині. Заходи тривали з 17 по 21 вересня й їх транслювали в режимі прямої трансляції на інтернет-сторінці ДМР у Фейсбук. Чимало громадян дослухалися закликів і святкували біля гаджетів вдома. Та ті,  хто відвідував заходи в центрі міста, дотримувалися вимоги №1 – медична маска на обличчі та дотримання соціальної дистанції.  Також у центральній частині діяли два намети, де здійснювали температурний скринінг.

На Львівщині відкрився парк сучасної української скульптури

Поблизу села Стрілки Перемишлянського району на території готельно-відпочинкового комплексу «Edem Resort Medical & Spa», запрацював унікальний парк сучасної скульптури. «PARK3020» об’єднав роботи українських сучасних художників, зокрема Анни Звягінцевої, Антона Логова, Богдана Томашевського, Назара Білика, Олексія Золотарьова, Анни Надуди. «3020» – це символічна дата створення й одночасно амбіція розвитку. Це парк майбутнього, який робить свій перший з тисячі кроків в історію», – пояснили творці нової культурно-туристичної локації на Львівщині.

Вхід до «PARK3020» безкоштовний, але з обов’язковою попередньою реєстрацією https://bitrix24public.com. У майбутньому на базі парку сучасної української скульптури планують проведення лекторіїв, студій. Також «PARK3020» обіцяє презентувати у себе сучасне мистецтво відомих художників зі всього світу.

«ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ»

Під такою назвою, 26 вересня у Львові відбудуться змагання з легкоатлетичного кросу та скандинавської ходьби, у рамках проведення всеукраїнського патріотичного забігу в пам’ять про загиблих воїнів.

Всеукраїнський патріотичний пробіг «ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ» закладає традицію щорічного вшанування пам’яті полеглих воїнів та проводиться з метою формування національно-патріотичної свідомості громадян України. Забіг є засобом об’єднання ветеранів та діючих військовослужбовців, волонтерів, молоді та свідомих громадян навколо цінностей української державності, незалежності, вшанування пам’яті героїв.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: