НОВИНИ КРАЮ.

Стартувала нова соціальна ініціатива «Добра шафа»

Активісти тихої акції «Клаптик надії» ініціювали збір  речей першої необхідності для жителів Стрийщини, що постраждали від повені, малозабезпеченим сім’ям і всім потребуючим. До ініціативи вже встигли долучитись Благодійний Фонд «Здійснити мрію», в особі Уляни Флишко і небайдужі громадяни.

На сторінці акції «Клаптик надії» у Фейсбук зазначено: «Не забувайте, ви також можете долучитись до такої ініціативи. Приносьте речі, меблі, побутову техніку, які вам уже можливо не потрібні, але ще в задовільному стані. Чекаємо на Вас за адресою: вул. Є. Коновальця,4. районний Народний дім».

Причина підтоплень у Трускавці неякісна реконструкція в 2014-2015 рр.

ТОВ «Трускавецький водоканал» оприлюднив пояснення причин підтоплень у якому зазначено, що зливові дощі, що пройшли у Трускавці 21-22 червня 2020 року, найбільше проблем створили підприємцям, що здійснюють діяльність у районі вулиць Т. Шевченка – Річки.  Навіть не посилаючись до історичної пам’яті старожилів міста, і те, що назва «Річки» виникла не випадково, стверджуємо, що такої кількості опадів не було довгий час.  Трускавчани знають, що на дамбі питного водосховища влаштований лоток для переливу. Рівень води там зараз складає біля 70 сантиметрів, чого за останні 15-20 років не спостерігалось.  Тому на ситуацію з підтопленням ні водоканал, ні будь-хто інший не могли вплинути.

Разом з тим, 23 червня обстежено фекальний та ливневий колектори в районі вул. Т. Шевченка біля колишнього магазину “Річки”. Виявлено, що мережі працюють у нормальному режимі, а те, що вода деякий час не сходила, спричинено іншою проблемою. Так, при проведенні реконструкції вулиці Т. Шевченка дощові приймачі були підключені не до ливневого колектору, діаметр якого перевищує 1200 мм, а до фекального, діаметр якого 400 мм, який не розрахований на прийняття великої кількості дощових вод. В цей же колектор підприємці підключили й дренажі від своїх приміщень. Вони вміють рахувати гроші, а провести лінію до ливневої каналізації 50-100 метрів дорожче, ніж 15-20 метрів до фекальної.  Як наслідок, вода під час зливи переповнила фекальний колектор, підняла його рівень і як по каналізаційних, так і по дренажних трубах в зворотному напрямку підтопила приміщення.

Дорожники ліквідовують наслідки негоди на Стриийщині

У зв’язку із негодою на Львівщині, зруйновано дорожнє покриття автомобільноії дороги С141828 Подорожнє-Зарічне у Стриийському районі. Зокрема, на ділянці під’їзд у с. Зарічне розмило насип автошляху протяжністю 100 м. п. Підрядна організація ДП “Львівський облавтодор” проводить аварії но-відновлювальні роботи для безпечного проїзду до села.

На території Стрийського, Жидачівського, Старосамбірського районів підтоплено 110 житлових будинків, 110 підвалів житлових будинків, 168 присадибних ділянок, 2 продуктові магазини, 1 недіючу школу, 1 ветеринарний пункт, 1 клуб-бібліотеку,  111 господарських споруд, підтоплено 4 ділянки доріг, та 1 ділянка дороги пошкоджена, підтоплено 114 га сільськогосподарських угідь та 150 криниці. Аби оцінити масштаби наслідків негоди, на місця підтопів виїзджав заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. За його словами, поки вода не зійде, важко повністю оцінити наслідки негоди, яка завдала збитків не лише житловим будівлям та сільськогосподарським угіддям, але інфраструктурі.

Будні ювенальної поліції

Працівники ювенальної превенції Стрийського відділу поліції спільно зі співробітниками місцевого відділу філії ДУ «Центр пробації» проводять профілактичні, виховні бесіди з неповнолітніми, засудженими судом до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі та їх батьками. Завдання –  допомогти дитині усвідомити вчинене і не допустити повторного злочину.

«Найпоширеніші злочини, які вчиняють неповнолітні – це крадіжки. Під час спілкування ми допомагаємо дитині зрозуміти та усвідомити вчинене, а також намагаємось зрозуміти чому дитина наважилася на крадіжку чи інший злочин, вияснити умови, які сприяли вчиненню злочину, щоб надалі їх усунути», -зазначила старший інспектор ювенальної превенції капітан поліції Юлія Купранець.

 

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: