НОВИНИ КРАЮ

У Стрию виділяли кошти на книговидання

Відбулося засідання комісії по розподілу бюджетних коштів на книговидання під головуванням заступника міського голови Стрия Романа Волинця. Обговорювалися питання про видання книг місцевих авторів за кошти міського бюджету. Начальник відділу культури Стрийського міськвиконкому Богдан Бойко запропонував видати фотоальбом про наше місто, автором і упорядником якого є членкиня «Союзу Українок» Таїсія Гайдукевич, інформує сайт stryi-rada.gov.ua.

В обговоренні взяли участь Роман Волинець, Віктор Романюк, Зеновія Ханас, Лариса Коваль. Вони підтримали пропозицію видання фотоальбому про Стрий. Т. Гайдукевич, яка є автором більше 200 світлин про наше місто, виклала власне бачення про упорядкування альбому, запропонувала робочу назву альбому: “Стрий: чотири пори року”. На наступному засіданні комісії обговорюватиметься більш детально зміст та формат фотоальбому.

Вернісаж «Зоряне Намисто» у музеї «Дрогобиччина»

Музей «Дрогобиччина» продовжує дарувати дрогобичанам та гостям міста зустрічі з мистецтвом. Цього разу пропонують творчість Олександра Коровая. Це – знаний сучасний митець, член Національної Спілки художників України, учасник та переможець багатьох вітчизняних і закордонних виставок та мистецьких конкурсів. Зокрема, він є володарем I-ої премії міжнародної виставки «Різдвяні дари» у 2009 році, дипломантом мистецьких проєктів у Бєлграді (1995р.) та Анкарі (2003р.). Роботи пензля цього майстра є не тільки у приватних колекціях, а й займають почесні місця у муніципальних галереях та музеях міст Львова, Замостя, Хмельницького, Полтави, пише офіційний сайт Дрогобицької міської ради.

Митець занурить відвідувачів у дивовижний світ ілюзій та асоціацій. Зачарує несподіваною колористикою та витонченою пластикою. Варто зауважити, що виставка митця такого рівня – це непересічна подія для Дрогобича. Працівники музею впевнені, що глядач отримає справжню насолоду від побаченого. Особливо надихнуть полотна митця прихильників романтизму у мистецтві. Все це на вернісажі «Зоряне Намисто» у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина».

Бібліотеки поповнились новими книгами

Минулого тижня на полиці центральної районної бібліотеки лягли книги, які отримали в рамках Державної програми «Українська книга». Зокрема, книги авторів Володимира Панченка «Від Франка до Андруховича», Василя Шкляра, Галини Пагутяк, Андрія Содомори, перша українська фантастична епопея Володимира Єшкілєва «Фаренго», Мирослава Дочинця, Андрія Кокотюхи, Юрія Щербака, Оксани Забужко, Ігора Коляди і ще багато інших улюблених сучасних письменників, повідомила директор РЦБС Галина Цуцуп.

Надійшли книги, які допоможуть зрозуміти психологічну сутність сучасної людини «Втеча від свободи» Еріха Фромма, «Людина в пошуку» Віктора Франкля, а хто хоче більше знати про таємницю мозку може прочитати книгу Діна Бернетта «Мозок». Для тих, хто хоче сьогодні збудувати успішну компанію, чекає «Священна книга Стартарпера» Стіва Бланка і Боба Дорфа, (переклад з англійської), також очікують книги шанувальників популярного американського письменника Стівена Кінга, шедевра класика англійської літератури Джеффрі Чосера, Артура Конан Дойля, великого серця, великої душі людини.

А також книги історичної тематики: Максим Музика, Андрій Пальваль, Петро Потєхін «Савуар Могила: Військові щоденники»; Ігор Михайлишин «Танець смерті: Щоденник добровольця батальну «Донбас»; Тетяна Таїрова-Яковлева «Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність»; «Війна і міф: невідома друга світова війна»; Борис Гуменюк «100 новел про війну» та багато інших.

Славське перейменують на Славсько

Депутати Славської об’єднаної територіальної громади ухвалили рішення про перейменування селища зі Славське на Славсько. Ініціатором перейменування була депутатка Славської ОТГ Наталія Улинець. «Мешканці Славського вже давно просять повернути їм історичну та рідну назву селища – Славсько. Ми сьогодні розпочали юридичну процедуру перейменування. Попереду рішення Львівської обласної та Верховної рад», – сказала Наталія Улинець. Це рішення підтримали всі присутні на сесії депутати. Щоби перейменування стало остаточним, його повинні підтримати ще й депутати Верховної Ради, інформує  https://dyvys.info.

Рубрику підготував Микола КАРПЕНКОВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: