Настільний теніс. Велика любов до малої ракетки

Нещодавно у спортивному залі Стрийської ЗСШ №9 відбувся регіональний турнір, з нагоди 80-річчя майстра спорту СРСР з настільного тенісу, який отримав це почесне звання у далекому 1976 році, багаторазового переможця та призера обласних, республіканських та всесоюзних турнірів по спортивному товариству «Спартак» з тенісу настільного Віктора Торічного. Крім того, пан Віктор є ще майстром спорту СРСР зі стрільби з лука.

Пан Вік­тор народився 5 серпня 1940 року у м. Улан-Батор (Мон­голія). У 1950 ро­ці разом з батьками пе­реїхав у м. Стрий. Він є вихованцем стрийської школи на­стіль­ного тенісу (пер­ший тре­нер – М. Пер­шін). У 1958-1959, 1962-1978 рр. виступав за ДСТ «Спартак» Львівщини.

Віце-чемпіон першості Дрогобицької області 1956 року (юніори).

Переможець III Спартакіади сільської молоді ЦР ДСТ «Спартак» України 1966 року.

Чемпіон ДСТ «Спартак» Львівщини 1970, 1972, 1975 рр.

Віце-чемпіон ДСТ «Спартак» Львівщини 1971, 1973, 1974 рр.

У 1976 році виконав норматив майстра спорту СРСР на всесоюзному турнірі у м. Єревані (Вірменія).

Чемпіон України серед ветеранів.

Працював: 1968-2007 рр. – фрезерувальник VI розряду Стрийського заводу «Металіст». Протягом багатьох років тренував у Стрийському ПТУ №8. Виховав багато першорозрядників.

Із 2009 по 2013 рр. тренував збірну Стрийського району серед ветеранів з тенісу настільного. Під його орудою збірна Стрийщини у 2013 році стала командним чемпіоном Львівщини се­ред ветеранів у першій лізі.

Організато­ри турніру: від­діл молоді та спорту Стрийської міської ради та осередок ве­теранів  спорту Стрийщини. Під час урочистого відкриття тур­ніру усіх спортс­менів привітали: головний спе­ціаліст відділу молоді та спорту Стрийської місь­кої ради, майс­тер спорту України Руслан Каліцун та голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк. Автор цих рядків розповів спортивний та трудовий шлях пана Віктора. Він дуже любить походи у Карпати і разом зі своїм другом, теж відомим майстром тенісу настільного Яремою Стебликом, нині, на жаль, покійним, багато часу проводили у горах милуючись нашими краєвидами.

У цьому турнірі взяли участь 18 ветеранів тенісу настільного із Дрогобича, Запоріжжя, Львова, Моршина, Стебника, Стрия, Стрийського району та Трускавця. Усі учасники були розподілені на дві групи: до 55 років та 55 років і старші. У підсумковому результаті перше місце у молодшій віковій групі посів кмс України Олег Дацюк з Дрогобича. Друге місце виборов першорозрядник Олексій Ігнатов, який представляє спортивний клуб «Гарт» (с. Дуліби), третє – першорозрядник О. Кушлик з Дрогобича. У старшій віковій групі переможцем турніру став кмс України Леонід Мартинов з клубу «Гарт» (с. Дуліби), друге місце у першорозрядника М. Віватенко (Стебник), третє – першорозрядник І. Грицюк (Моршин).

Переможці та призери регіонального турніру з нагоди 80-річчя майстра спорту СРСР В. Торічного були нагороджені грамотами та сувенірними статуетками.

Роман МАЗЯК, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини.

Фото автора. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: