Настільний теніс. Пам’яті чоловіка, спортсмена, вчителя, друга Зеновія Івашківа присвячується…

Людина живе, поки її пам’ятають. Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, перемог та поразок, успіхів та розчарувань. Такий шлях судилося пройти людині з великої букви Зеновію Івашківу. Відмінний спортсмен та ветеран, надзвичайно талановитий організатор та активіст, добрий батько і чоловік, та ще крім того високоінтелектуальна, розумна, порядна, інтелігентна, релігійна людина, чуйний та хороший друг. Таким його охарактеризували усі виступаючі під час урочистого відкриття.

У неділю, 3 березня, в спортивному залі Стрийської СЗШ № 9 відбувся VII традиційний регіональний турнір, присвячений світлій пам’яті Зеновія Івашківа. Він народився 14 січня 1954 року в м. Стрий. З юнацьких років він захопився музикою, а згодом і настільним тенісом та проніс це захоплення аж до останніх днів свого життя. Після закінчення Стрийської СЗШ № 10 та Львівського музично-педагогічного училища він вступив до Дрогобицького педагогічного інституту (спеціальність – вчитель музики). Згодом він успішно закінчив Львівську державну консерваторію, за спеціальністю – баяніст-інструментальник. Трудову кар’єру Зеновій Івашків розпочав у далекому 1973 році, вчителем музики в одній із шкіл м. Ізюму, що в Одеській області. У 1975 році під час служби у лавах Збройних сил СРСР він став чемпіоном Далекосхідного військового округу. Пан Зеновій неодноразово був переможцем та призером міських, районних і обласних турнірів як серед дорослих так і серед ветеранів. Після служби у лавах Збройних Сил СРСР він працював у Стрийському будинку піонерів, у СЗШ № 2, викладав у Дрогобицькому педінституті. У 1991 році прийшов працювати у Стрийську гімназію на посаду заступника директора з виховної роботи та вчителя музики. А у 2004 році став директором Стрийської СЗШ № 9. Його робочий день починався задовго до початку роботи, а закінчувався пізніше за усіх. Крім того, Зеновій Івашків протягом багатьох років був регентом церкви святого Якова. За свою трудову діяльність він не раз обирався депутатом Стрийської міської ради. Слід відзначити, що він був одним із ініціаторів заснування у Стрию тенісного клубу «ТОП-СПІН», де виступав на різноманітних змаганнях захищаючи честь нашого міста та району. У 2012 році він став чемпіоном Львівщини серед депутатів усіх рівнів. На превеликий жаль, після важкої хвороби 12 грудня 2012 року Зеновій Івашків відійшов від нас у вічність. Світла пам’ять про цю безмежно добру та чуйну людину буде жити у серцях багатьох людей.

Організатором цього турніру виступили: відділ молоді і спорту Стрийської міської ради та Стрийський тенісний клуб «ТОП-СПІН». У цьому турнірі взяли участь 29 майстрів пінг-понгу зі Львова, Стрия, Моршина, Дрогобича, Трускавця, Миколаєва, Стебника, а також сіл Стрийщини: Лисовичі та Сихів. Нашу спортивну Стрийщину представляли 12 ветеранів настільного тенісу: Степан Гетманчук, Володимир Завгородній, Василь Василишин, Леонід Мартинов, Іван Бучацький, Віктор Войцицький, Ярема Ващик, Сергій Третяков, Тарас Шегда, Ігор Рицюк, Рома Буцяк, Юрій Лобойко. На урочистій церемонії відкриття були присутні заступник міського голови м. Стрий Роман Волинець, начальник відділу молоді та спорту Стрийської міської ради Оксана Лесишин, головний спеціаліст відділу молоді та спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, методист відділу освіти Стрийської міської ради, дружина Зеновія Івашківа – Світлана Івашків, президент Стрийського тенісного клубу «ТОП-СПІН» Степан Гетманчук, заступник головного лікаря Стрийської поліклініки, член Стрийського міськвиконкому Володимир Завгородній, автор цих рядків, перший тренер Зеновія Івашківа, майстер спорту СРСР з настільного тенісу Віктор Торічний та інші. Головний суддя змагань – кандидат у майстри спорту СРСР з настільного тенісу Юрій Поляков (м. Стрий), головний секретар – арбітр національної категорії з на­с­тіль­ного тенісу Ігор Лебідь (м. Стрий). Усі присутні хви­линою мовчання вша­нували світлу пам’ять Зе­новія Васильовича. Після цього головний суддя тур­ніру оголосив програму змагань. У результаті же­реб­кування спортсмени були розподілені на дві вікові групи: 40-55 років та 55 років і старші. Хотів би відзначити, що всі учасники не дивлячись на свій по­важний вік продемонст­рували високу спортивну майстерність та жагу до перемоги. Боротьба на тенісних столах точилася за кожне залікове очко. За пе­ремогу в грі нарахову­валося – 2 очки, за поразку – 1 очко. У результаті ці­кавих та захоплюючих те­нісних поєдинків у молод­шій віковій групі 40-55 років за титул переможця турніру зійшлися одвічні супер­ники за тенісним столом та друзі, дрогобичанин, майст­ри спорту України Іван Піцко та львів’янин Тарас Гіль. Цьогорічний фінал приніс велике задоволення усім любителям пінг-понгу, які спостерігали за грою визнаних майстрів. На цей раз перемогу здобув більш титулований Іван Піцко – 3:1. Третє місце посів кмс України Анатолій Дулич з Дрогобича. У старшій віковій групі 55 років та старші у фіналі зустрілися кандидати у майстри спорту СРСР дрогобичанин Роман Мазур та львів’янин Ігор Дубровик. Ця гра була не менш захоплюючою та інтригуючою ніж попередній фінал молодшої вікової групи. Переможця визначила лише заключна п’ята партія, у якому Роман Мазур на дограванні майстерніше діяв за свого візаві зі Львова – 3:2. Третє місце виборов кмс СРСР Петро Мацьків (Дрогобич).

Переможці та призери VII традиційного регіонального турніру, присвяченого світлій пам’яті Зеновія Васильовича нагороджені тенісними статуетками та дипломами.

Учасники цього турніру висловлюють слова щирої подяки відділу молоді та спорту Стрийської міської ради, президенту тенісного клубу «ТОП-СПІН» Степану Гетманчуку та директору Стрийської СЗШ № 9 Любові Кухарчук за допомогу в організації та проведенні цього турніру.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музика для справжніх музикантів – ніщо інше,

Поетично-пісенний вернісаж. «Журавлині крила Михайла Золотухи»