Настільний теніс. стриянка Настя Цюняк стартувала у «Дитячій лізі» України

До останнього не вірилося, що цього карантинного року стартуватиме клубний чемпіонат України серед наймолодших дитячих команд (2009 р.н. і молодші) «Дитяча ліга» України сезону 2020-2021 рр. Та попри усілякі застереження один з кращих і найпросторіших залів для настільного тенісу в Україні, зал СК «Лірс», який знаходиться у місті Жовква на три ігрових дні відчинив свої двері для юних талантів «пінг-понгу».

Позмагатися у першому турі «Дитячої ліги» України приїхали, відповідно, 18 та 12 команд юнаків і дівчат. Традиційно це тенісисти: Києва, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Чернігівської областей. Карантинні заходи дотримувалися повністю – уболівальників у масках і гравців, які не грали, головний арбітр, суддя національної категорії Ігор Майовка постійно відправляв на трибуни, а парні зустрічі – взагалі не проводилися. Тому переможців визначали лише за підсумками особистих зустрічей. У разі нічийного підсумку (2:2), рахувалися окремі сети, а то й рахунки у них…

Честь міста Стрий вже традиційно відстоювала 11-річна учениця СШ №3, вихованка місцевої ДЮСШ Анастасія Цюняк (тренер – Ігор Лебідь), яка разом з Настею Кучеренко створили спільну команду «ДЮСШ № 1, Львів – ДЮСШ, Стрий». Успішно пройшовши груповий етап, дві Насті пробилися до числа фіналістів 1-го туру, де по грі поступилися лише головним фаворитам і, зрештою, переможцям 1-го туру, зірковій команді «Гребінка-Жовква-Нікополь», де зібралися друга, третя і четверта ракетки України цього віку за рейтингом Федерації настільного тенісу України (ФНТУ)! Це: Софія Чумарна, Анна Дерлюк, Діана Колєннікова. Відтак, обігравши столичну команду «Лідер Покоління» та програвши за додатковими сетами одеській «Пальмірі», львівсько-стрийська команда «ДЮСШ №1 –ДЮСШ Стрий» виборола почесне четверте місце. Попереду ще два тури «Дитячої ліги» сезону 2020-2021 рр.

На завершення зазначимо, що стриянці Анастасії Цюняк (на фото) відверто забракло змагальної практики, бо останніми для неї змагання у 2020 році були сімейні ігри 1-го лютого у залі львівської ДЮСШ №1, де й тренується Анастасія Кучеренко. З того часу минуло аж 10 місяців (!). А як відомо, жодні тренування не замінять офіційні змагання, яких у поточному році, схоже, вже і не буде.

П’єдестал пошани дівчат виглядає так: перше місце – «ДЮСШ-1-ДЮСШ-21» (Гребінка-Жовква-Нікополь – Софія Чумарна, Анна Дерлюк, Діана Колєннікова, Юлія Пелих); друге місце – команда клубів «Лідер Покоління» (Київ – Поліна Кривошея, Анастасія Міняйло, Вероніка Прищепа); третє місце – «Пальміра» (Одеса-Херсон – Анастасія Місюревич, Олександра Хрітіна, Марія Гадзінськая).

Роман ЦЮНЯК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: