«Нафтуся» для трускавчан буде безкоштовною

Із 8 червня, у Трускавці відкрилася питтєва галерея лікувальних мінеральних вод. Діятиме вона тимчасово, до відкриття оновленого центрального бювету, яке планується на середину липня.  Багатьох трускавчан обурило впровадження плати за «Нафтусю» та інші мінеральні води. Як пояснюють у ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», це вимушений крок, оскільки було прий­няте відповідне рішення Антимо­нопольного комітету України. Свій вердикт АМКУ надіслав у відповідь на звернення-скаргу з Трускавця за підписом генерального директора ТОВ «ГКК «Карпати» Грицака Л.Я. та кількох інших осіб.

Із метою встановлення однакових конкурентних засад ТОВ «ТЛВ» змушене було встановити ціну на мінводи в бюветі, щоб не порушувати конкурентного права інших споживачів. Отже, справжнім винуватцем того, що в бюветі «Нафтуся» тепер платна, є підписанти листа-скарги до АМКУ, зокрема і ТзОВ «ГКК «Карпати» (гендиректор Грицак Л.Я.). Відпуск трускавчанам мінеральних вод на безоплатній основі згідно з рішенням АМКУ заборонений як такий, що суперечить конкурентним засадам згідно з ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», пояснили в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

 Проте влада Трускавця думає про захист інтересів трускавчан і працює над тим, щоб цілющі лікувальні води – все ж, були для мешканців міста безкоштовними. Сьогодні, 9 червня, під головуванням міського голови Андрія Кульчинського відбулася робоча нарада за участю заступника міського голови Олексія Балицького, фінансового директора ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Анни Абрамової, начальника фінансового управління ТМР Миколи Федоричака, начальниці юридичного відділу ТМР Олени Савченко, головного лікаря КНП «Трускавецька міська лікарня» Ігоря Стасика. На нараді було обговорено питання впровадження механізму безплатного відпуску мінеральних вод для меш­канців Трускавця. Обговорювалися як досвід Моршина, так і досвід інших курортів. Серед варіантів – видача трускавчанам, які потребують лікування «Нафтусею», оригінальних відпускних карток на воду після звернення до сімейного лікаря. Тоді трускавчани могли б двічі на рік споживати «Нафтусю» безкоштовно.

 Вестиметься строгий облік мінвод, щоб запобігти різним зловживанням та махінаціям. Фінансова компенсація витрат, які несе ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», піде на збереження та покращення гідромінеральної бази курорту.

 До сесії міської ради, яка запланована на 25 червня, планується узгодити всі моменти правового та фінансового характеру. Владою міста напрацьовано ефективний механізм, який дозволить мешканцям Трускавця користуватися надрами безкоштовно, при мінімальних видатках з бюджету міста, які підуть на збереження гідромінеральної бази. Міський бюджет від цього тільки виграє, оскільки суттєво збільшиться кількість грошових надходжень від ТОВ «ТЛВ» в казну міста (зросте ПДФО від 94 працюючих на підприємстві осіб та інші податки). Якщо дотепер ТОВ «ТЛВ» отримувало орієнтовно 30% від затрат на видобуток та транспортування лікувальних вод, то зараз баланс зміниться в кращу сторону.

Після затвердження відповідної Програми на сесії ТМР 25 червня мешканці Трускавця зможуть отримувати лікувальні води безкоштовно. Швидше за все цей механізм почне функціонувати з 15 липня. Але не виключено, що і раніше.

Джерело:  http://www.tmr.gov.ua.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Спортивна акробатика. “Open Akro on-line competiti

Нещодавно відбувся всеукраїнський турнір “Open Akro on-line competition” зі спортивної акробатики.