НА МИКОЛАЇВЩИНІ БУДЕ СТВОРЕНО КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ БЕРЕГОМ РІЧКИ ДНІСТЕР

Миколаївська міська рада за підтримки Українського культурного фонду реалізовуватиме проєкт «Дністер: береги та притоки», який передбачає створення культурно-туристичного маршруту берегом річки Дністер з села Колодруби до села Устя. Команда проєкту – це активісти з Устя, Дроговижа та Львова, які підтримали ініціативу заступника голови Миколаївської міської ради та вихідця з села Устя Івана Буги щодо створення маршруту попри річку Дністер.

“Дністер є друга річка по величині в Україні. Я багато подорожував по Європі, Америці. Там популярно їздити на прогулянки такими природними маршрутами. Не бачу різниці, чому б у нас так не зробити, чому б не показати красу природи України. Наш Дністер дуже мальовничий, немає шуму, це 12 кілометрів наодинці з природою. Локація придатна для такого маршруту вихідного дня і її варто відкрити для світу. Недалеко мільйонне місто, до якого 30 хвилин автомобілем, то може жителям та туристам такого міста показати річку, ліс та природу?”, – ділиться планами Іван Буга, заступник міського голови Миколаєва, учасник проєкту.

“Пандемія спричинилася до сплеску внутрішнього туризму. Сьогодні є величезний запит на нові, не популярні локації, де б можна було спокійно відпочити. Ми знаємо такі локації і хочемо показати їх громадськості. В рамках цього проєкту ми розробимо культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня, який поєднуватиме культурну і природну складову. Ми хочемо, щоб туристи могли не лише проводити час для відпочинку, а й пізнавати спадщину, локальну історію та традиції.

Маршрут проходитиме по березі Дністра, який є нашим об’єктом тяжіння. Частина маршруту буде проходити по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. Маршрут буде ознакований і на всій протяжності будуть встановлені інформаційні стенди про культурну та природну спадщину”, – розповідає Роман Стрехалюк, координатор проєкту.

Проєкт «Дністер: береги та притоки» передбачає створення та популяризацію культурно-пізнавального маршруту вздовж протікання річки Дністер в межах Миколаївської ОТГ Стрийського району Львівської області. В рамках проєкту буде розроблено концепцію і дорожню карту розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ОТГ на основі культурної та природної спадщини. Результатом проєкту буде створення конкурентоспроможного культурно-пізнавального маршруту вихідного дня для мешканців області та туристів з України.

Проєкт «Дністер: береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.

Христина ДУБИЦЬКА,  менеджерка проєкту. Фото Роман ЛАЗУРАК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: