Музика для справжніх музикантів – ніщо інше, як жива душа, граючої мелодії.  (Думка багатьох композиторів XVIII ст.).

Поетично-пісенний вернісаж. «Журавлині крила Михайла Золотухи»

У середу, 27 лютого ц.р. в читальній залі Стрийської центральної міської бібліотеки (вул. Шевченка, 63) відбулася надзвичайно цікава зустріч з відомим українським композитором та виконавцем, членом літературно-мистецького об’єднання «Хвилі Стрия», автором текстів, режисером та постановником кліпів, продюсером, викладачем вокалу Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського Михайлом Золотухою. 

Він міцно ввійшов в українську естраду, презентуючи свій особливий почерк, яким володіє лише справжній Майстер. У творчому доробку лауреата міжнародного конкурсу української естрадної пісні «Золоті трембіти» Михайла Золотухи понад 400 естрадних та хорових пісень, 17 кліпів та 10 пісенних збірок, які вирізняються своєю мелодійністю, ліричним настроєм естрадних та хорових пісень, а також ритмічною мелодією. Його пісні не галасливі, без фальшивого пафосу, мелодійні, м’які та лагідні, і в цьому є велика майстерність автора – укласти свої музичні думки за народною манерою, однак не зраджуючи власному композиторському стилю. Розпочала цей поетично-пісенний вернісаж завідувач відділом обслуговування центральної міської бібліотеки ім. М. Шашкевича Надія Черепанин, зробивши презентацію усіх 10 збірок. Під час поетично-пісенного вернісажу звучали патріотичні пісні Михайла Золотухи на слова українських поетів, присвячені героям Крут, УПА, Майдану, АТО, ООС, які віддали своє життя за Україну, її Незажежність, суверенітет та цілісність. Ведучими цього заходу були працівники цієї бібліотеки – Ірина Багрич та Галина Дубик. Усі присутні мали можливість почути патріотичні пісні «Бій під Крутами», «Пісня про Степана», «Офіцери України», «Єдина Україна», «Я повернусь», «Весна» у виконанні Михайла Золотухи та учнів Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського, які у нього займаються вокалом – Христина Шоробура, Мар’яна Масляник та Микола Баб’як. Зворушили серце слухачів пісні Михайла Золотухи – «Межа» та «Зима, Майдан» у виконанні автора та Оксани Лісовської, викладача по класу гітари Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського. Начальник відділу культури Стрийської міської ради Богдан Бойко подякував Михайлу Золотусі та його учням за чудовий спів і гарний настрій та вручив грамоту від департаменту культури Львівської облдержадміністрації.

Щирі слова вдячності на адресу нашого Маестро прозвучали з вуст його шанувальників. У свою чергу п. Михайло подякував організаторам цього поетично-пісенного вернісажу «Журавлині крила Михайла Золотухи» та усім присутнім і побажав їм міцного здоров’я та усіляких гараздів.

Довідка: Золотуха Михайло Михайлович. Народився 23 грудня 1957 року в с. Семигинів, Стрийського району. Ще будучи маленьким хлопчиком проявив любов до музики, майстрував гітари, цимбали, сопілки. Перші уроки музики отримав від талановитого сільського музики-трубача Йосифа Бурака. Закінчив Семигинівську середню школу, Стрийську музичну школу та Брестське музичне училище.

Під час військової служби почав вдос­коналювати свою майстерність. Згодом почав писати пісні. Працював керівником естрадного оркестру Моршинського Палацу культури, сільським головою с. Жулин. З 1998 року – викладач естрадного вокалу Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського. Створений ним вокально-інстру­ментальний ансамбль «Говерла» став доброю школою для зростання багатьох молодих естрадних співаків. Щорічно митець організовує творчі вечори за участю ансамблю. Крім того Михайло Золотуха запрошує на зустрічі талановитих учнів та ви­пускників музичної школи, відомих артистів, допомагає у проведенні пісенних конкурсів, дає безкоштовні концерти для українських воїнів. Його пісні об’єднані одним почуттям: любов’ю до рідної землі в найширшому розумінні цього поняття. За тематичним спрямуванням його пісні умовно можна розділити на такі жанри: патріотична та військова тематика, пісні для дітей та юнацтва, ліричні твори про кохання. Автор дуже чутливий до відбору віршових текстів для пісень. Тексти пісень належать перу, як відомих поетів – Ю. Рибчинського, Б. Стельмаха, П. Воронька, В. Романюк, так і менш знаних місцевих авторів – І. Левицького, В. Капустіна, В. Квітневого, П. Лехновського, Р. Тарнавської, Г. Курбатової вдало підкреслюють мелодійну красу творів.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: