24 серпня 2001 року в Стрию було відкрито сквер перед будинком родини Бандерів, а сам музей прийняв відвідувачів 1 січня 2010 року. «Садиба-музей родини Бандерів» – це результат спільної, злагодженої роботи місцевої влади, депутатського корпусу, членів родини Провідника, музейних працівників, жертводавців-патріотів. Серед експонатів музею-садиби родини Бандерів є чимало автентичних речей.
Знайомимо читачів «Фортуни» з особливо духовними речами – молитовниками.
Степан Бандера народився і виріс в побожній родині. Батько Андрій Бандера був священником. Дідусь по батькові Михайло, дякував у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії у Стрию. Дідусь по матері Володимир Глодзінський, теж служив священником у Старому Угринові. Чимало священників було і серед інших родичів.
У нашому музеії зберігаються три молитовники. Два передані з церкви Благовіщення Пречистоії Діви Маріії у Стрию, 1911 року і 1930 року, видані у друкарні оо. Василіян у Жовкві. Третій молитовник належав сестрі Степана Бандери Оксані. Всі довгі роки сибірського заслання пройшла Оксана Бандера з цим молитовником. З ним вона повернулася додому. Від 1995 року проживала разом з сестрою Володимирою у Стрию. Померла 2008 року. Молитовник Оксани Бандери передала музею Оксана Бандера-Піжик.
Запрошуємо відвідати наш музей і оглянути ці молитовники, та інші не менш цікаві експонати.
Наталія ГУЛЬЧЕВСЬКА, науковий працівник.
Фото з архіву музею.