У МУЗЕЙ ЗА НАТХНЕННЯМ І ПОЗИТИВОМ

Знову в музеї художника Петра Обаля, що у Стрию розгорнуто цікаву експозицію  виробів із соломки вихованців гуртка ЦТДЮ «Дитячі фантазіі», яким керує Надія Тимків. Роботи настільки досконалі, що на перший погляд здається, що їх виконали майстри з досвідом. Успіхом своїх вихованців пані Надія пишається і каже, що запорукою такого результату є наполеглива робота та бажання творити.

Гурток «Вироби з соломки» діє у  Центрі творчості дітей та юнацтва вже понад 20  років. Його можна назвати авторським, адже започаткувала його і протягом усіх років веде Надія Тимків. За фахом вона вчитель трудового навчання і соломкою захопилася ще під час навчання у Самбірському педагогічному училищі. Згодом самотужки вивчила теоретичну частину, тобто як готувати матеріал до роботи й вже практично удосконалює свою майстерність разом зі своїми учнями.

На питання: «Чому саме соломка?», – пані Надія зазначила, що це дуже цікавий матеріал і з нього виходять гарні, особливі, золотисті роботи, як промінчики сонця. Майстриня сама сіє пшеницю, збирає і підсушує. Відтак, перебирає і фасує по сортах. Перший сорт соломки підходить для плетення, а другий і третій – для аплікацій.

У гуртку діти починають займатися з 2 та 3 класу. Спочатку вивчають ази роботи з соломкою. Відточують майстерність на аплікаціях, а вже шестикласниками пробують свої сили у плетінні виробів, які теж є різної складності. На виставці представлені кращі роботи гуртківців, які презентували Стрийську школу плетіння на різних конкурсах, зокрема, «Таланти твої Україно».

«У гурток ходять залюбки і дівчатка, і хлопчики, – розповідає пані Надія. – Та дівчатка мають більше терпіння, бо робота над виробом є довготривалою і копіткою. Ось наприклад, баранчика, якого представлено на виставці, виготовляли майже 2 місяці. Треба не тільки все акуратно і правильно робити, а й до­тримуватися необхідної технології, щоб виріб довго прослужив і тішив око».

Осінь – час, коли хочеться тепла і затишку. Саме таку атмосферу в музеї створили   вироби з соломки зроблені своїми руками, оригінальні і красиві. Солома – легкий і податливий матеріал, з яким цікаво працювати. Ідей для виробів можна придумати багато, починаючи від простих букетів і закінчуючи складними картинами. Ще з давніх часів із соломи виготовляли різні іграшки для дітей, обереги і прикраси для дому. На сьогоднішній день різноманітність виробів ще більша, бо з соломки можна плести, робити об’ємні предмети або «малювати» картини технікою аплікації.

На виставці представлені різно­манітні вироби з соломки. Їхня цінність у тому, що вони виготовлені дитячими руками. Відвідувачі зможуть розглянути роботи детально та почерпнути ідеї для власних творчих експериментів. Вдягайте маску і в музей за натхненням і позитивом.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: