ФОТО-МОДЕРНОВИЙ та ЕКО-ПРОМОЦІЙНИЙ ПРОЄКТ

Усе почалося у травні цього року. Координатори Молодіжної ради ГО «Рада Реформ» до Дня вишиванки організували новий промоційний онлайн проєкт «Одягнімо вишиванки, друзі, Хай по КЛАПТИКУ НАДІЯ йде у світ!». Локацією обрали меморіальний музей Ольги Бачинської в м. Стрию. Фотосесію провела Ірина Гусак. Натхненниця та генератор ідеї голова ГО «Рада Реформ» Ольга Боднар.

Далі було ще цікавіше. Проєкт продовжився у липні під промовистою назвою: «Ой на Івана та й на Купала дівчинонька квіти у Підгорецькому замку збирала»,  «Ой на Івана та й на Купала дівчинонька квіти у Тустані збирала»… Загалом молоді, творчі, завзяті люди використали  8 знімальних майданчиків, де  реалізовували цей проєкт. Зокрема: м. Стрий; парк пам’ятка садово-паркового мистецтва “Підгірцівський” (Стрийський район); Національний природний парк “Сколівські Бескиди”; фортеця «Тустань» (с. Урич); водопад Кам’янка; Палац Гредлів; м. Сколе; Готельно-відпочинковий комплекс «Вежа Ведмежа». Світлини юної талановитої фотографині Аліни Нариняк ляжуть в основу альманаху «Нас єднають Карпати».

Роль моделей «приміряли» чарівні дівчата: Богданка Гойда, Анастасія Боднар, Анастасія Синишин, Тетяна Максімова, Марія Графова, Вікторія Графова, Марта Ониськів, Еріка Скоропад, Ірина Русин, Дзвінка Юськевич. 22 липня до завершального акорду «ФОТО-МОДЕРНОВОГО та ЕКО-ПРОМОЦІЙНОГО проєк-ту» у «Вежі Ведмежій» долучилися хлопці: Микола Цап, Теодор Пошивак, Денис Прокидянчик, Андрій Цибульський та Максим Дячук. Одягла дівчат і парубків у вишиванки ручної роботи українська дизайнерка Марія Шамедько (м. Київ).  Намиста від стриянки, майстрині Альбіни Баланди.

Ольга Боднар розповідає, що головна  мета проєкту: збереження української ідентичності та етнічної своєрідності, а також  популяризація історико-культурної спадщини, впровадження інформаційної промоції об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей. І не менш важливою є  промоція історично-культурного та природного потенціалу нашого краю й утвердження національної самосвідомості українців через народні звичаї, обряди, традиції святкування, які були невід’ємною частиною повсякденного життя.

У планах провести осінню акцію з  висадження дерев на усіх восьми локаціях, де проходили фотосесії. «Яке саме місце України у новому світі, який шлях варто обрати нам і нашій державі, аби досягти мети? Адже, світ сприймає Україну крізь призму цінностей саме її культури. І саме від кожного з нас залежить наповнення українського національного інформаційного простору», – переконана Ольга Боднар.

Відома француженка Коко Шанель еталоном вишуканості для жінки вважала маленьке чорне плаття. «Та вона просто не бачила українських  вишиванок!», – переконані учасниці проєкту. Помилуймося й ми цією квінтесенцією краси, шарму, витонченості ліній, неймовірної природи та традицій.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото Ірини ГУСАК та Аліни НАРИНЯК.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: