МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ШАХІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

У суботу, 24 липня, в Угерському шаховому клубі «Е-2 – Е-4» відбувся шаховий турнір, присвячений Міжнародному дню шахів.

У цьогорічних змаганнях взяли участь 57 учасників з міст: Болехова, Бродів, Городка, Долини, Дрогобича, Львова, Миколаєва, Моршина, Стрия, Трускавця та сіл: Дуліби, Добряни, Долішнє та Гніздичів. Про високий рівень цього турніру говорить і той факт, що у ньому взяли участь: один майстер ФІДЕ, вісім кандидатів у майстри спорту України та 15 першорозрядників.

У розмові зі мною голова шахово-шашкової федерації Стрийщини, кандидат у майстри спорту (кмс) України Олександр Соловйов зазначив, що за підсумками змагань переможцем шахового турніру став кандидат у майстри спорту України Ігор Дідух зі Львова, який набрав 7,5 залікових очок з 9 можливих. Друге місце виборов кмс України Михайло Кепещук з Долини, який також набрав 7,5 залікових очок, але поступився переможцю за додатковими показниками. Чільну трійку призерів замкнув кмс України Дмитро Білецький з Стрия, який набрав 7 залікових очок. До чільної п’ятірки кращих увійшли майстер ФІДЕ Володимир Медведик з Бродів та кмс України Роман Пристай зі Стрия, які набрали по 6,5 залікових очок.

Серед юнаків до 16 років перемогу святкував учень Стрийської ДЮСШ сестер Музичук першорозрядник Святослав Волощук. Друге та третє місця відповідно вибороли першорозрядники Дмитро Пилип з Дрогобича та Павло Федунишин зі Стрия.

Серед дівчат до 16 років увесь призовий п’єдестал дістався ученицям Дрогобицької ДЮСШ імені Івана Боберського: першорозрядниця Вікторія Кондратюк, третьорозрядниця Надія Мазурик, IV розряд Яна Летнянчин.

Ось, як виглядає трійка призерів у решти вікових групах:

юнаки до 14 років: Василь Білий (Дрогобицька ДЮСШ ім. Івана Боберсь­кого), Богдан та Михайло Коцкович (обидва – Болехів);

юнаки до 12 років: Лев Карпінський, Тарас Волощук, Михайло Притула (усі – учні Стрийської ДЮСШ сестер Музичук);

юнаки до 10 років: Віталій Гичкевич (Городок), Михайло Цап, Данило Ковалець (обидва – Долина);

дівчата до 10 років: Анастасія Кепещук (Долина), Юлія Пристай (Моршин), Софія Кепещук (Долина).

Серед ветеранів не було рівних кмс України Яківу Дунаєру зі Стрия. Друге місце посів – кмс Володимир Салевич (Львів) третє – першорозрядник Михайло Захарків (Гніздичів).

Наймолодшим учасником турніру став семирічний Сергій Карпінський (Стрий), а наймолодшою учасницею семирічна Софія Кепещук (Долина).

Переможців та призерів регіонального шахового турніру, присвяченого Міжнародному дню шахів, нагородили кубками, медалями, грамотами та цінними призами. Нагородження провели: начальник відділу фізичної культури та спорту Стрийської міської ради, майстер спорту України Руслан Каліцун та директор Стрийської ДЮСШ «Сокіл» Любомир Порух.

Михайло Олійник. Фото Олександра Соловйова.