МІНІ-ФУТБОЛ. ДНЮ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

У суботу, 26 січня в спортзалі Стрийської міської ДЮСШ відбувся XXVII-й регіональний турнір з міні-футболу, присвячений Дню Соборності України – 100 річниці Акту Злуки УНР і ЗУНР в єдину державу. Слід зазначити, що меценатами цьогорічного турніру виступили голова благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець та відділ молоді та спорту Стрийської міської ради.
Організаторами вже вкотре виступили: відділ молоді та спорту Стрийської міської ради, федерації футболу Стрийщини та Стрийська ДЮСШ міськвно. На урочистій церемонії відкриття були присутні головний спеціаліст відділу молоді та спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, заступник голови благодійного фонду «Добре серце» Юрій Вінярський, голова федерації футболу Стрийщини Андрій Куль, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, ветеран спортивного руху Стрия Василь Коханчик, найкращий бомбардир за усю історію проведення цього турніру, ветеран стрийського футболу Микола Дмитришин, а також старійшини стрийського футболу – Едуард Стецькович (85 роки), Мар’ян Сусяк (84 роки), Іван Баб’як (80 років), Ярослав Демчишин (79 років).
Усі старійшини нашого футболу отримали від меценатів турніру цінні подарунки та побажання міцного здоров’я і усіляких гараздів. Крім того, від імені Асоціації ветеранів спорту Львівщини Роман Мазяк вручив ветерану стрийського футболу Івану Баб’яку диплом та спортивну книгу з нагоди 80-річного ювілею. Під звуки Гімну України капітани команд підняли Державний прапор.
Головний суддя змагань – Зеновій Кизима. Суддя турніру – Андрій Куль, Володимир Воробець. Регламент турніру: два тайми по 15 хвилин. Хотів би зазначити, що не дивлячись на свій вік, усі команди діяли на полі з повною самовіддачею, чого, на превеликий жаль, деколи так бракує юним футболістам.
У цьогорічному турнірі взяли участь чотири ветеранські команди: Дрогобич, Моршин, Стрий та Стрийський р-н. За жеребом команди були розподілені на дві півфінальні пари: Дрогобич – Стрийський р-н 5:1 (голи забивали Ігор Височанський-2, Іван Ільчишин, Роман Пиряник, Андрій Кузан – Іван Кухар), Стрий – Моршин 6:6 (голи забивали Ігор Чурок-2, Юрій Старовецький, Борис Платонов, Андрій Юнашко, Павло Дуда – Валерій Шептун-2, Ігор Швець, Михайло Коваль-2, Василь Міськів), а у серії 7-метрових перемогли стрийські футболісти – 3:2. У матчі за третє місце ветерани футболу Моршина протистояли ветеранам Стрийського р-ну. Основний час не виявив переможця – 4:4 (голи забивали Ігор Швець, Михайло Коваль, Василь Міськів, Валерій Шептун – Олег Адам, Роман Славич, Андрій Баб’як, Михайло Тижбір), а в серії 7-метрових точнішими були моршинські футболісти – 3:2. У фіналі зустрілися одвічні суперники на полі – ветерани Дрогобича та Стрия (на фото). Обидві команди завжди демонструють на полі цікаву та безкомпромісну боротьбу до останньої хвилини зустрічі, у яких би матчах вони не зустрічались. Однак, цього разу рівної боротьби не вийшло, так як гості – дрогобицькі футболісти домінували протягом двох таймів. Напевно стрийські футболісти забагато сили витратили на півфінальну гру проти моршинської команди, в якій примудрилися, ведучи у рахунку 6:3 за п’ять хвилин до закінчення матчу пропустити три м’ячі. Усі спроби бодай відквитати один м’яч виявилися марними. Мабуть, це був не їх день. Натомість дрогобицькі футболісти зусиллями Івана Ільчишина, який зробив хет-трик та Ігоря Білана і Василя Юзв’яка здобули впевнену перемогу – 5:0.
Отож, переможцем XXVII-го регіонального турніру стала команда ветеранів Дрогобича (на фото внизу) за яких виступали: Іван Ільчишин, Ігор Білан, Василь Пуровець, Василь Юзв’як, Роман Пиряник, Андрій Кузан, Ігор Височанський та Валерій Зімовський. Оргкомітет турніру визначив найкращих гравців у номінаціях: воротар – Ігор Білан (Дрогобич), бомбардир – Іван Ільчишин (Дрогобич) – 4 м’ячі, гравець – Олег Теплий (Стрий). Найстарший гравець турніру – Роман Оліяр (Моршин, 61 рік).
Переможці та призери XXVII-го регіонального турніру з міні-футболу нагороджені кубками медалями та грамотами, а найкращі гравці у номінаціях – футбольними статуетками та дипломами.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

Відразу в трьох турнірах взяли участь минулими вихідними юні волейболісти Стрийської ДЮСШ.