«Менеджмент безпеки бізнесу»

Саме під такою назвою у  м. Стрию, 1 липня в актовій залі Стрийської РДА урочисто відкрили курс, який проводиться у рамках Програми НАТО-Україна з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців.

Організатор курсів – ГО «Західний регіональний центр перепідготовки (ЗРЦП) та соціальної адаптації військовослужбовців» спільно з Львівським інститутом МАУП. Заняття будуть проходити  на території військової частини, яка розташована у нашому місті. Такий же ж курс паралельно відкрився і у м. Дрогобичі, які будуть навчатися у Дрогобицькому педуніверситеті. Фінансується цей курс організацією Північноатлантичного договору – НАТО.

Хотів би зазначити, що з 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Метою цієї Програми є підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма дає можливість пройти підготовку за такими напрямками як: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та інші.  У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом трьох років до початку курсу. З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил України протягом останніх десяти років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу. На даний момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки, з яких у ЗРЦП – 4238 військовослужбовців, з них за кошти НАТО – 2061 військовослужбовець. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На урочистому відкритті слухачів курсу привітали: Крістофер Штаудт – менеджер Програми НАТО-Україна, Андрій Рой – директор ГО «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців», Олександра Огороднікова – виконавчий менеджер Програми НАТО-Україна, Михайло Романюк – майор поліції, начальник Стрийського МРВ УПО Львівської області, Василь Гриб – заступник керуючого справами Стрийської районної ради, Ірина Черепущак – заступник директора Стрийського міськрайонного центру зайнятості, Василь Лукач – провідний інспектор з мобілізаційної роботи Стрийської РДА, представники військової частини м. Стрия та ЗМІ нашого міста. Слухачам курсу побажали успішно закінчити курси та згодом використати отримані знання у повсякденному житті.

За роки діяльності Західного регіонального центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців на теренах західного регіону України, пройшли перепідготовку військовослужбовці за Програмами НАТО, ОБСЄ та бюджетні кошти у Бродах, Володимирі-Волинському, Дрогобичі, Золочеві, Луцьку, Львові, Мукачево, Рівному, Самборі, Стрию, Ужгороді, Червонограді, Чернівцях та Яворові. Усі слухачі по закінченні курсів отримують свідоцтва державного зразку та міжнародні сертифікати.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.    

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: