Тристоронній Меморандумом про співпрацю

14квітня  Стрийська міська рада, Львівська ОДА та Служба автомобільних доріг Львівщини підписали меморандум про співпрацю та взаємодію. Документ засвідчили очільник Львівщини Максим Козицький, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза та міський голова Олег Канівець.  Стрий став другим містом після Дрогобича, де підписано аналогічний Меморандум. Наступним буде курортний Трускавець.

У межах  Стрийської територіальної громади капітально відремонтують три важливі об’єкти державного значення:  ділянку дороги Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка в межах Стрийської міської територіальної громади. Це буде якісна дорога з велосипедними доріжками, тротуарами, якісним освітленням, відеоспостереженням; 14-кілометрову ділянку дороги Київ – Чоп в обхід міста Стрий. Тут також будуть велодоріжки, тротуари, пішохідні переходи, а ще – 4 дорожні розв’язки; відрізок автошляху Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий у межах Стрийської міської територіальної громади. Проєкт також передбачає увесь безпековий комплекс.

На правах господаря Олег Канівець привітав гостей і подякував за наміри щодо партнерської співпраці та ремонту. За словами очільника Стрия, після  реалізації цих проєктів, покращення в інфраструктурі відчують не лише самі мешканці територіальної громади, а й гості краю, адже Стрийщина працює і над  туристичною привабливістю, а місцеве самоврядування планує розвивати рекреаційні зони та популяризувати локації історичними цікавинками. А також майбутні дорожні розв’язки розвантажать місто від великогабаритного транспорту.

«Органи місцевого самоврядування можуть не лише дбати про стан комунальних доріг, а й ініціювати розвиток, розбудову масштабних об’єктів державного значення, які є в межах територіальної громади і допомагати втілювати ці проєкти – долучатися до співфінансування, вирішувати питання із земельними ділянками тощо. Зважаючи на бажання розвивати та зміцнювати взаємне партнерство щодо розбудови сучасної дорожньої інфраструктури на теренах Стрийської міської територіальної громади, ми сьогодні й підписуємо Меморандум. Орієнтована вартість цих проєктів  – понад 4,4 млрд грн. Їх замовником буде Служба автомобільних доріг. Основні кошти – з держбюджету. Стрийська міська рада співфінансуватиме оновлення цих доріг. Впевнений, ці кошти, завдяки якісній інфраструктурі, зручній логістиці, повернуться сюди встократ», – зазначив Максим Козицький.

Олег Береза наголосив, що тільки вітає започаткований новий формат партнерства та загострив увагу на важливості реалізації цих проєктів, бо пріоритет Служби автомобільних доріг –  це комфортні дороги для громади. На території Стрийської ТГ відремонтують три важливі об’єкти державного значення. З місцевого бюджету на кожен з них виділять по 500 тис. грн на проєктно-кошторисну документацію. «Від Стрия до Ізварине через Стрий пролягатиме нова дорога М-30. Цей проєкт реалізовуватимуть у межах програми Президента України «Велике будівництво» і з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. З державного бюджету на реконструкцію та капітальний ремонт цієї дороги виділять близько 1 млрд 800 млн грн», – підсумував  Олег Береза.

Голова Стрийської ТГ Олег Канівець, голова Львівської ОДА Максим Козицький та керівник Служби автомобільних доріг Львівщини Олег Береза закріпили Меморандум підписами, потиснули руки та привітали громаду Стрийщини з новими позитивними змінами.

Опісля підписання Меморандуму гості відповіли на запитання журналістів. Цього ж дня Олег Канівець супроводжував Максима Козицького, у межах його перебування з робочим візитом на Стрийщині, на завод LEONI та разом оглянули оновлене відділення невідкладної медичної допомоги КНП «Стрийська ЦРЛ», яке реконструювали за державні кошти в межах програми «Велике будівництво», а також за кошти з місцевого бюджету. Частково до витрат долучилася і сама лікарня. Далі буде…

 

Наталія КАРПЕНКОВА.  Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: