Якщо будуть захищені медики – будуть захищені українці

В боротьбі з епідемією коронавірусу в Україні потрібно забезпечити належний захист насамперед для медичних працівників, які сьогодні стоять на передовій боротьби з хворобою. Адже майже кожен п’ятий інфікований в Україні – це лікар. І їхня кількість зростає кожного дня.
Сьогодні медпрацівники як ніколи потребують нашої допомоги. Якщо будуть захищені медики – будуть захищені українці. Меценати та благодійники продовжують постачати захисні костюми, маски та обладнання по всій Україні. Окрім цього, слід належно оцінити й щоденну працю медичних працівників, застрахувати їх, адже вони ризикують найбільше.
Саме з такою ініціативою виступають народні депутати України від “Європейської Солідарності” та вимагають забезпечити захист медичних працівників. Фракція наполягає, щоб були сформовані декілька державних програм:
– різке підвищення зарплати медичним працівникам: лікарям, медичним сестрам, особливо тим, хто зараз працює з інфікованими коронавірусом.
–негайне страхування лікарів, як це у 2014 році зроблено стосовно воїнів, які боронять Україну від Російської агресії. Виплата 100 мінімумів родині — у випадку загибелі і 30-40-50 мінімумів — виплатити у випадку хвороби. Лікарі і медичні працівники мають відчувати, що Україна про них піклується.
Потрібно вберегти лікарів – щоб в майбутньому вони продовжували піклуватися про хворих.

Ольга СЕНЕТА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чи мають діти право на працю?

На це питання відповідаєМарія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги.