ЛАУРЕАТИ  МІСЬКИХ ПРЕМІЙ 2020 РОКУ

Минулого тижня в приміщенні виконкому Стрийської міської ради відбулося засідання журі з визначення переможців на присвоєння міських премій у чотирьох номінаціях: «міська музична премія ім. Остапа Нижанківського»,  «міська художня премія ім. Петра Обаля», «міська літературна премія ім. Олекси Бобикевича», «міська премія ім. Євгена Олесницького», під головуванням письменника, громадського діяча, голови літературно-мистецького об’єднання «Хвилі Стрия», голови Стрийської МРО НСПУ, депутата Верховної Ради України І демократичного скликання Віктора Романюка.

Віктор Романюк, відкриваючи засідання, сказав: «Хай прибуде у нас українського, Шевченкового, Франкового слова. Маємо благородний обов’язок визначити цьогорічних переможців. У жодному з інших міст подібних премій немає. Про Стрий написано багато, люди тут прекрасні. Ми з вами виконуємо почесну роботу з визначення кращих стриян з кандидатів, які були затверджені на минулому засіданні журі».

Слово про кандидатів мав заступник голови журі, начальник відділу культури виконкому міської ради Богдан Бойко. Він зокрема, зазначив, що приємну місію визначити достойних мають присутні на засіданні 15 членів журі з 19. До складу лічильної комісії обрали – директора центральної міської бібліотеки ім. Маркіяна Шашкевича Людмилу Яремко, викладача Дрогобицького національного педагогічного університету ім. Івана Франка  Уляну Молчко, директора Стрийської школи мистецтв Зеновія Куйбіду. Головою лічильної комісії затверджено Людмилу Яремко.

Богдан Бойко нагадав прізвища претендентів у чотирьох номінаціях міської премії, які були затверджені на попередньому засіданні журі 12 червня цього року. Міська музична премія імені Остапа Нижанківського: Михайло Золотуха, ст. викладач Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського за творчу діяльність; Ярослав Бондзяк, художній керівник народного вокального ансамблю «Підгір’я» за творчу діяльність. Міська художня премія імені Петра Обаля: Ігор Мельник, викладач Стрийського ВХПУ, художник, член НСХУ за творчість останніх років; Юрій Бандера, викладач Стрийського ВХПУ, художник, член НСХУ за творчість останніх років.

Міська премія імені Євгена Олесницького: Галина Верес, директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» за книгу «Дати, події, імена» та участь у 4 випусках «Стрийського краєзнавчого вісника»; Любов Камінська, громадська активістка, почесний голова Стрийської  організації «Союзу українок» за активну громадську діяльність; Ярослав Михайлюк, голова Стрийського осередку Українського братства шанувальників Тараса Шевченка, директор музею «Шевченківська світлиця», депутат міської ради за активну громадську діяльність.

Міська літературна премія імені Олекси Бобикевича: Роман Кіндратишин, письменник, голова Стрийської спілки інвалідів війни – ветеранів Афганістану за книгу про афганську війну «Карпати – Гіндукуш», друга редакція; Мирон Нестерчук, письменник, художник, член НСПУ та НСХУ за роман «Блакитна сарна»; Лідія Миськів, викладач вищої категорії, методист Стрийської хорової школи «Щедрик» за книгу «Про що шепоче вічність»; Зоряна Кіндратишин, вчителька гімназії ім. Митрополита Шептицького, поетеса за книгу поезій «Зодягнена у щастя».

На ім’я голови журі В. Романюка отримано лист від Галини Верес, де вона інформує про відкликання своєї кандидатури на користь Любові Камінської. Журі задовольнило її прохання, із бюлетенів відповідної номінації було забрано її кандидатуру. За відповідними протоколами лічильної комісії, внаслідок таємного голосування, які одноголосно були визнані членами журі, у відповідних номінаціях лауреатами міських премій за 2020 рік стали:

На премію ім. Остапа Нижанківського. Кількість бюлетенів для голосування – 15. За Ярослава Бондзяка подано 4 голоси, за Михайла Золотуху – 11. Переможцем визнано Михайла Золотуху.

На премію ім. Петра Обаля. Кількість бюлетенів для голосування – 13. За Ігоря Мельника подано 10 голосів, за Юрія Бандеру – 3 голоси. Переможцем визнано Ігоря Мельника.

На премію ім. Євгена Олесницького: з 13 членів журі за Любов Камінську  проголосувало 8 осіб, за Ярослава Михайлюка – 5 голосів. Переможцем визнано Любов Камінську.

На премію ім. Олекси Бобикевича: кількість бюлетенів для голосування – 14. За Романа Кіндратишина 0 голосів, за Мирона Нестерчука – 7, за Лідію Миськів – 6, за Зоряну Кіндратишин – 1 голос.

За рішенням журі нагородження переможців міських премій відбудеться напередодні 29 річниці Незалежності України, в приміщенні виконкому Стрийської міської ради 21 серпня, початок об 11.00 год. Наприкінці Віктор Романюк щиро подякував членам журі за роботу та побажав усього найкращого.

Ярослав Михайлюк продемонстрував присутнім найменший «Кобзар» Тараса Шевченка, який був випущений стриянином Євгеном Пеленським до 100-річного ювілею виходу «Кобзаря». Євген Пеленський, який мешкав на теперішній вул. Шептицького, зробив значний вклад як український бібліограф, літературо­знавець, дослідник української книги, видавець, громадський діяч і педагог у скарбницю української літератури. Цього року у видавництві «Щедрик» видано «Листи Петра Обаля до Євгена Пеленського 1931-1937 рр.» коштом Стрийського братства шанувальників Т. Шевченка. Висловив думку, що варто встановити меморіальну таблицю на будинку, де свого часу мешкав Євген Пеленський.

Заступник міського голови Роман Волинець зауважив, що згодом  буде додана номінація для нагородження дітей. В майбутньому премія має збільшитися, бо творчість коштує дорого, і для авторів це тернова дорога. «Ми цінуємо номінантів цьогорічних премій, які діяльністю та творчістю прикрашають Стрий, тому ми такі сильні», – зауважив пан Роман.

Також на прохання присутніх Роман Волинець охарактеризував наступну адміністративно-територіальну реформу в контексті Стрия. Буде створено укрупнений Стрийський район, до якого ввійдуть Сколівський, Стрийський, Жидачівський та Миколаївський райони, а також Стрийську ОТГ. Новоствореним районом керуватиме префект, який призначатиметься Президентом України. Обласні депутати будуть розподіляти кошти. Посади мера міста не буде. Вертаючись до питання засідання журі Роман Волинець підкреслив, що це знакова подія. Журі, ніби рада старійшин, з них має брати приклад молодь. Якщо буде пісня, культура, буде й Україна. Вітаючи переможців він запевнив, що премія матиме успішну подальшу дорогу в стрийському житті.

 

Володимир КЕПИЧ.

Фото Лева РІШКА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

В очікуванні «Картки дрогобичанина»