Портрети, які промовляють, що життя кольорове

20 лютого  у виставковій залі Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» відбулося відкриття виставки живопису «Спроектовані емоції» дрогобичанки Світлани Дзедзей. Художниця для стриян влаштувала день, наповнений м’якими, теплими барвами. Це її четверта персональна виставка. Перша була у Дрогобичі, відтак, у Трускавці та Бориславі. Світлана Дзедзей впевнено торує свій шлях у мистецтві. Її роботи захоплюють емоційною різнобарвністю світу.

Сорока п’ятирічну мисткиню зі Стриєм пов’язують приємні спогади про студентське життя у Стрийському художньому училищі. Цікавою була і перша робота за фахом –  художник оформлювач у часописі «Галицький футбол». Та переломні 90-ті минулого сторіччя, внесли корективи у життя й довелося покинути мистецтво на довгих двадцять років, спробувавши себе в різних професіях. В один час захопилася Світлана  дизайном інтер’єрів та меблів, бо тут її творча натура могла проявитися вповні. Так досі успішно цим і займається.

«Можу сказати, що художником стала у 2018-у, коли ранньою весною, з першими квітами, до мене завітало натхнення і вже не покидало. У вихідні дні  творила в задоволення собі та рідним. Довелося навчатись усьому знову, і навіть по полотнах можна спостерігати, як відбувався мій  творчий ріст», – зізнається Світлана Дзедзей.

Згадувала все, чого навчалася ще школяркою у  Дрогобицькій художній школі у відомого українського художника Геннадія Івачова та багато експериментувала з фарбами, світлом, техніками. У своїх картинах Світлана випромінює емоційну різнобарвність світу. Велике бажання наздогнати пропущений час без творчості виливається у різноманітність художніх сюжетів. На виставці  можна побачити не лише красу рідного краю, барвисті квіти, гру м’язів благородних тварин, а також увесь спектр емоцій людей в моменти драйву, щастя і пристрасті.

Представляючи гостю з Дрогобича директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес слушно зауважила, що багато хто в дитинстві навчається в художніх гуртках і тільки одиниці вирішують художній хист перетворити на справу всього життя. «Пані Світлана стала художницею в зрілому віці. Це не її хобі, не спосіб заробляти гроші, а це як бачимо спосіб виявити себе, відтворити цікаве і неповторне та мати можливість через власні роботи подарувати почуття всім. Впевнена, що Стрий розширить її власний діапазон творчості. Вона світла та оптимістична, любить життя, драв, і природу. У неї крильця як у метеликів на одній з її картин. Чоловік Володимир її розуміє, та надихає на творчість. То приклад вдалого сімейного творчого тандему», – зазначила пані Галина.

І якщо зазвичай перші відвідувачі вернісажів стримані у висловлюваннях, то гості презентації «Спроектованих емоції» не стримували свої емоції й висловлювали художниці заслужені компліменти. Працівник міського відділу культури Наталя Катерняк зазначила,  що її вразила неймовірна краса робіт і побажала ще не однієї виставки в майбутньому. Громадська активістка Таїсія Гайдукевич зауважила, що від побачених картин стає на душі й глядача «підкупляє» щирість художниці, яка вихлюпує почуття в своїх модерних реалістичних картинах. Стрийська поетеса Теодора Савчинська-Латик сказала, що у полотнах мисткині душа,  бурління емоцій,  несамовитий талант.  Фотохудожник Михайло Іванів наголосив, що не буває втрачених років:  «Людина живе, і акумулює свою творчу енергію. Ви художник по життю. Виставка ніби пробиває стіну. Переборюйте побут і творіть далі». Що ж краще і не скажеш.

Безперечно, «родзинкою» експозиції є поп-артівські полотна художниці, своєрідна серія «різнобарвних» портретів відомих людей, які, на думку Світлани, випромінюють радість, ніби промовлячи, що життя кольорове. Відвідайте виставку й квітковий настрій вам гарантовано.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: