Команда «Європейської Солідарності» м. Стрия відзначила  День Конституції 

День Конституції – державне свято України! Це не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Ми пишаємось нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!

28 червня року 1996 Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського народу прийняла Основний Закон –  Конституцію України – першу Конс­титуцію незалежної української держави, яка ста­ла реальною і дієвою підвалиною роз­будови незалежної демократичної правової держави.

Депутати працювали над проєктом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проєкту – про державні символи  України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні. Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського…

Прийняття конституції було найваж­ливі­шим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підви­щенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

З нагоди Дня Конституції України команда «Європейської Солідарності» м. Стрия, за ініціативи голови організації Сергія Ковальчука організувала акцію, під час якої активісти вітали перехожих стриян зі святом, вручали їм у пода­рунок примірники «Консти­туції України» та спілку­валися на тему: «Чи навчились ми жити за Конституцією?». Всі співрозмовники зійш­лись на думці, що в нашій країні ще досі існують  великі проблеми з культурою дотримання Конституції, тому треба частіше опиратись на цей важливий нормативний документ, де чітко прописано «За­конність і повага до прав людей».

Прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почувались захищеними і впевнено дивились у майбутнє!

 

Оксана БАДЕРА-ПІЖИК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Футбол. ФК «Гравійник» (Піщани) та ФК «Сокіл» (Руд

Нещодавно на футбольних полях Стрийщини відбувся четвертий тур районної першості з футболу серед команд першої та другої ліг.