Студенти коледжу практикувалися в музеях Стрия

Туризм сьогодні є однією з найперспективніших та найдинамічніших галузей господарства. Його роль зводиться не лише до впливу на економіку, а й до усвідомлення необхідності розвитку зв’язків між народами різних країн світу та для взаємопізнання їхньої історії, культури, традицій. В Україні цей напрямок визнаний одним з найпріорітетніших у національній економіці та культурі, що створює сприятливі умови для організації туристичної діяльності.  Наш Стрийський фаховий коледж ЛНАУ готує висококваліфікованих спеціалістів для туристичного ринку.

Невід’ємною частиною навчання у туристичному напрямку є досконале вивчення організації екскурсійного обслуговування. Важливою складовою загального процесу підготовки фахівців з туристичного обслуговування є практики у виробничих умовах, а саме музеях.

Наше рідне місто Стрий — місто музеїв. Студенти Стрийського коледжу мають нагоду пройти добру практику, ознайомившись із формами роботи музейників.

Ось студенти груп Т-31 та Т-41 завітали в меморіальний музей Ольги Бачинської, що по вул. Валовій, 6. Чому меморіальний, тому що в цьому будинку дійсно в минулому жила відома діячка кооперативного руху та громадський діяч, етнограф О. Бачинська. В побудові експозиції витримана хронологія.

Науковий працівник Романа Савчин розповідала, які є екскурсії. Звичайно, спочатку  потрібно добре вивчити матеріал, експонати, які висвітлюють ту чи іншу тему. Розповісти потрібно, що висвітлює, яка мета. Обов’язково  підтверджувати, звертаючи увагу на експонати, світлини, документи, речові матеріали.

Крім оглядової є тематичні екскурсії, наприклад: «О. Бачинська — відомий етнограф Галичини» – тоді потрібно широко висвітлити цю тему, з посиланням на експонати. Потрібен у кожній екскурсії  диференційований підхід, контакт з аудиторією — чи це школярі, студенти чи дорослі; місцеві чи приїжджі.

Крім екскурсій в музеї є і інші  форми роботи. Щоб зацікавити відвідувачів у постійно діючій експозиції, влаштовуються міні-виставки. Студенти мали змогу побачити яворівську вишивку Оксани Когут, українська жінка має Богом даний талант до краси, тому і в нашому місті є талановиті жінки, які не тільки продовжують мистецтво вишивки, а шукають нові форми вияву творчості. Це і мистецтво витинанок, візерунки на склі, розписування писанок, виготовлення ялинкових прикрас, оберегів до кожного обрядового свята календаря. Крім міні-виставок проводять ще й майстер-класи, вчать цьому мистецтву підростаюче покоління.

Однією з форм музейної роботи є масові заходи: проведення виховних годин на різні теми як в школах так і в музеї. Проводять виставки не тільки в музеї, а і на виїздах, в школи міста і району. Беруть експонати з фондів музею і ведуть огляд виставок. Кожного року проводять і зустрічі-спогади, про тих людей, які відійшли у вічність, але залишили свій слід в історії міста – це вишивальниці, художники, творчі особистості: О. Діжак, І. Боднар, М. Мармурович, Р. Паукевич, П. Погорецький, І. Завозін, О. Паламар, О. Заяць і багато інших.

Музейні працівники ведуть екскурсії і по місту. Складається схема маршруту. Екскурсія повинна  тривати 1-1,5 год. В краєзнавчому музеї «Верховина» Ірина Лазурко ознайомила студентів із фондовою роботою. Кожен експонат спочатку записується на акт прийому. Дальше йде детальний опис на інвентарній картці, після того записується в книгу по групах: документи, графіка, тканини, нумізматика, скло….

А від Зеновії Ханас, заступника директора почули студенти про методичну роботу: як писати тематичну екскурсію, лекцію, наукову роботу, як проводити наукові конференції, масові заходи. Що потрібно знати для побудови експозиції та як складати план роботи, звіт.

Любов ЗАВОЗІНА,

викладач туристичних дисциплін СК ЛНАУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: