На Стрийщині вшанували пам’ять Січових Стрільців

1 листопада, на меморіальному цвинтарі Січових Стрільців, що поблизу села Баня Лисовицька, відбулись урочистості з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Щоб віддати шану борцям за волю України, в урочистому заході взяли участь керівники та представники органів виконавчої влади Стрийської районної ради та адміністрації, місцевого самоврядування, духовенство, ветерани УПА, учасники АТО та ООС, учнівська молодь, представники громадських організацій.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Михайло Коцуровський відправив поминальну панахиду за героями – січовиками, серед яких є і наші земляки – Емануїл Семак з Бані Лисовицької та Ілько Костів з Дашави, що віддали за незалежність України найдорожче – своє життя.

Учасники Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» – «Джура» поклали гірлянду Слави, а керівники районної влади – квіти шани. Відтак, громадськість вшанувала полеглих січовиків хвилиною мовчання. На завершення заходу у виконанні Муніципального чоловічого хору «Каменяр» Стрийського району прозвучала низка стрілецьких пісень.

Про Листопадовий чин потрібно знати і пам’ятати кожному українцю. Історія має властивість повторюватися, тому українці, на жаль, постійно мають відвойовувати свої землі і доводити свою приналежність до них. Втім, саме активні громадяни своєї країни завжди були і будуть стрижнем своєї держави.

Джерело: https://stryi-rda.gov.ua/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

У Дрогобичі презентували проєкт «Невідкладна допомога — BLS»