КНИГА ДОСЯГНЕНЬ

Вітер історії гортає сторінки книги досягнень навчально-виховного комплексу «Середня загальноосвітня школа-гімназія імені М. Шашкевича» с. Дуліби. 107 років цей храм науки навчає дітей сіл Дуліби і Грабовець. Уже шкільне подвір’я доводить, що тут усе для дитини: її здоров’я, активний відпочинок, розвиток естетичних смаків. Адже тут декоративні дерева і кущі, зручні лавочки і спортивно-тренажерний майданчик, як результат виграшу Всеукраїнського проекту «Поліція з народом».

Колектив очолює досвідчений, творчий, ініціативний, авторитетний керівник Степанія Кушпір, за фахом учитель української мови і літератури. Відмінник освіти України, нагороджена Грамотою та іменним подарунком Президента України у 2001 р., грамотами Львівської обласної ради, Управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації, Стрийської райдержадміністрації. За час її керівництва впорядковано шкільну територію, створено музей М. Шашкевича, замінено систему опалення, осучаснено навчальні приміщення, створено комфортні умови для навчально-освітнього процесу, облаштовано актовий зал, організовано щоденний підвіз школярів (55 учнів) на навчання. У 2005 році школу реорганізовано у навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа-гімназія ім. М. Шашкевича» з поглибленим вивченням іноземної (англійської) мови. За результатами Всеукраїнського конкурсу у 2008 році НВК став Флагманом сучасної освіти і науки України.

У школі-гімназії 35 педагогів, з них 23 випускники НВК. Колектив у своїй повсякденній роботі використовує нестандартні, інноваційні методи проведення уроків. На базі школи-гімназії відкрито філії: Лисятицької школи мистецтв, спортивної школи, працює наукове товариство «Світ науки» при обласній Малій академії наук.

Вагомі здобутки праці учнів і вчителів. За останні роки школа посідає перші місця за результатами районних олімпіад у Стрийському районі. Половина школярів відзначена індивідуальними грамотами, преміями, подяками за участь у II, III етапах предметних олімпіадах, Всеукраїнських, обласних, районних конкурсах. 98 відсотків випускників навчаються у вищих навчальних закладах. Високі результати ЗНО: 2017 р. – 15 місце серед шкіл Львівщини; 294 – в Україні; 2018 р. – 13 місце в області, за що вручено подяку та цінний подарунок Львівською обласною державною адміністрацією.

Високий рівень навчальних досягнень учнів з англійської мови. Щорічно займають призові місця у II, III турах предметних олімпіадах, конкурсах. Є переможцями програми молодих лідерів «FLЕХ». Відпочивають і навчаються в англомовному таборі «Кактус», що організовується Корпусом миру в Україні. 21 випускник навчається на факультетах іноземних мов у вузах України.
Візиткою і центром освітньо-виховної роботи є музей Маркіяна Шашкевича, заснований у 1989 році. Це джерело пізнання величі духу будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. В експозиції музею цікаві матеріали, які допомагають учням-екскурсоводам ознайомлювати відвідувачів не тільки з життєвим і творчим шляхом Шашкевича, а також з його громадською та видавничою діяльністю, дають змогу пройнятися духом Маркіянової епохи, з її соціальними та політичними проблемами. У музеї проводяться екскурсії, уроки літератури, зустрічі, позакласні заходи, п’ятикласники щорічно вступають до братства «Русалка Дністрова». Тут побували делегації з Києва, Луцька, Херсона, Криму, Польщі, Донецька, Стрия та району.
Налагоджено тісну співпрацю школи-гімназії з навчальними закладами України та області, яким присвоєно ім’я Маркіяна Шашкевича, українською гімназією у м. Перемишлі (Польща) та НВК «Апогей» м. Києва, з якими обмінюємося делегаціями та досвідом роботи, проводимо скайп-конференції, відзначаємо ювілейні дати навчальних закладів: «У нас одне ім’я», «Колядуймо разом».
Школа-гімназія багата традиціями, серед яких загальношкільне свято – День школи, яке відбувається 6 листопада, у день народження Маркіяна Шашкевича; творчі звіти школи-гімназії перед батьками, громадами сіл Дуліби та Грабовець.

Оновлено навчально-матеріальну базу школи-гімназії: обладнано лінгафонний кабінет (переможець конкурсу мікропроектів місцевого розвитку), два кабінети інформатики (один – за сприяння депутата Верховної Ради А. Кота).

Історія продовжується – і творитимуть її все нові і нові покоління випускників, педагогів, батьків. Тож натхнення їм і успіхів, щоби вписувати нові сторінки у книгу досягнень нашої школи.

Наталія ПОЛЯК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: