Андрій Кіт: «Майбутнє України залежить від політичної освіти наших дітей»

Учнівський парламент Стрийщини відвідав Верховну Раду України на запрошення народного депутата Андрія Кота

Практичну політичну освіту потрібно давати із шкільного віку. Громадяни мають розбиратися у політиці. Розуміти, хто і за що відповідає, тоді у країни буде майбутнє.

Таку думку висловив народний депутат України від Стрийщини й Жидачівщини Андрій Кіт коментуючи відвідини членами Учнівського парламенту Стрийщини Верховної Ради України.

“Вміння розбиратися у політиці, як мистецтві управління. Вміння аналізувати та відстоювати свою позицію. Орієнтуватися на програми та ідеї. Все це ми можемо описати словами “політична культура громадянина” і все це потрібно розвивати зі шкільного віку. Від практичної політичної освіти залежить, які ми будемо мати еліти, хто нами буде керувати, якою буде Україна майбутнього”, – зазначив народний депутат.

Політик зауважив, що політична освіта є основою провідних демократій світу.

“У нас звикли вважати політику чимось поганим. Натомість у США, більшості країн Європи, вже з молодшої школи відбуваються різного роду дебати. Вибори президентів класу і школи. Діти вчаться розуміти, що таке вибір, і як цей вибір впливає на їхнє майбутнє. Там більше дискусій про економічну політику. Про податки. Про соціальну політику. І менше пустих слів. Менше зневіри, бо люди вміють тверезо оцінювати політика і самі формують політику. Цього повинні прагнути ми, виховуючи з дитинства правильне розуміння громадянами ролі різних державних інститутів”, – переконаний народний депутат.

Андрій Кіт нагадав, що освіта, виховання молоді, як “агентів змін” — це також добра українська традиція, яка була в минулому і частково забута сьогодні.

«Економічне і соціальне піднесення часів Митрополита Андрея Шептицького починалося з просвіти. Людям доносили основи економічного господарювання. Пояснювали, як їхній вибір депутата до парламенту чи місцевих органів самоврядності впливає на їхнє життя. Пояснювали, чому не можна продавати голос і вірити у пусті слова. Українці створили потужний економічний і політичний рух без жодної підтримки держави. В основі цього руху лежало просвітництво. ОУН починалася з активної роботи виховників з молодим поколінням через бібліотеки, просвіти, народні школи, “Пласт”, “Сокіл”, “Січ”. Ця глибока просвітницька діяльність дала нам Шухевича, Бандеру, Стецька і тисячі інших людей, які мали управлінський досвід та правильні державницькі позиції. Вміли діяти й розуміли, що таке держава, для чого вона потрібна”, – сказав народний депутат.

Андрій Кіт наголосив, що саме учні з яких виростуть громадяни з твердими цінностями і є головною надією України.

“У парламенті є багато компетентних людей з твердими патріотичними цінностями. Вони готові нести розумні зміни і берегти державу. Але таких людей мало. Виборами сьогодні активно маніпулюють через різні політичні технології. Наше завдання дати таку освіту, щоб з дитячого віку можна було розрізняти, що таке “добро”, а що “зло” для твоєї держави. Сьогоднішній захід — це мотивація для активних учнів, які вже зараз вивчають основи правильної реальної політики. Побудованої на дискусіях, обговореннях програм. Це противага “картинкам” і “серіалам”, які стали популярні сьогодні, і які використовують для обману народу. Я вірю, що ці діти, це ті, хто врятує Україну, зробить її сильною і заможною”, – підсумував депутат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

Дрогобич та Грайфсвальд продовжують співпрацю