ОБЕРЕЖНО КІР!

Кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією, ураженням верхніх дихальних шляхів і плямистою висипкою на шкірі. Джерелом інфекції є хвора людина, яка стає заразною за 2 дні до появи перших ознак захворювання.

Як розпізнати кір?
Захворювання починається з підвищення температури тіла до 38-39 градусів, розвитку нежиті, грубого («гавкаючого») кашлю, осиплості голосу, світлобоязні, головного болю, загальної розбитості і порушення сну.
На четверту добу хвороби за вухами і на переніссі, потім протягом доби на шкірі всього тіла, шиї і верхньої частини грудей з’являються цятки рожевого або червоних кольорів, які через кілька годин збільшуються в розмірах.
Кір небезпечний своїми ускладненнями: запалення легень, втрата слуху, поразка роговиці, нервової системи, ушкодження мозку або навіть смерть.
Як попередити кір?
Спеціального лікування від кору не існує. Найкращий захист – ВАКЦИНАЦІЯ. Медичні заклади міста забезпечені комплексною вакциною від кору. Відмовляючись від вакцинації ви ризикуєте своїм здоров’ям та здоров’ям своїх близьких.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки
і надзвичайних ситуацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: