Кікбоксинг. «нам є над чим працювати і на кого рівнятися»

У м. Сараєво (Боснія та Герцоговина) з 21 по 27 жовтня проходив XXII чемпіонат світу з кікбоксингу WAKO серед дорослих. У цих змаганнях взяли участь понад 2400 кікбоксерів з 59 країн світу, в тому числі і з України. У складі нашої національної збірної у розділі Лоу-Кік, вагової категорії до 71 кг виступав уродженець с. Завадів, вихованець Стрийського бійцівського клубу «Хануман», майстер спорту України Святослав Гасюк.  Це був перший міжнародний дорослий турнір Святослава Гасюка в складі збірної України.

У доробку на­шої збірної дев’ять нагород – по три зо­лоті, срібні та брон­зові медалі. Першу золоту нагороду в фі­налі вагової категорії до 71 кг найви­довищнішого розділу K1 приніс українській збірній Віталій Ду­біна, який був силь­нішим за хорватського суперника (3:0). Всього за титул чемпіона світу в цій вазі боролися 25 спортсменів. Українському кікбоксеру за чотири змагальні дні довелося провести п’ять двобоїв. На шляху до чемпіонства спортсмен з Херсона здолав своїх опонентів із США (3:0), Ізраїлю (2:1), Греції (3:0), Туреччини (3:0). Хотів би зазначити, що в одній вазі можна заявити виключно по одному представнику від країни-учасниці.

Друге золото для нашої збірної завоював Олександр Українець з Павлограда у розділі К1 у ваговій категорії до 67 кг. У цій вазі виступали 23 учасники. У фіналі український кікбоксер здолав ізраїльського бійця (3:0). Загалом Олександр провів чотири двобої. На попередніх стадіях переміг опонентів з Азербайджану (3:0), Швеції (2:1) та Росії (3:0).

Збірна України має свого чемпіона і в надважкій вазі (+91 кг) у розділі К1. Роман Головатюк з Кам’янця-Подільського у фінальному протистоянні зумів дотиснути у важкому протистоянні польського кікбоксера (2:1) і піднятися на найвищу сходинку світового чемпіонату. У цій вазі виступали представники з 14 країн. Роман провів три двобої. Окрім кікбоксера з Польщі, він з одинаковим рахунком – 3:0 переміг, відповідно, француза і білоруса.

Ще тричі наші спортсмени піднімалися на другу сходинку п’єдесталу чемпіонату світу-2019.

Єдину срібну нагороду для збірної України серед жінок завоювала Уляна Міщенко. В розділі Лоу-Кік у ваговій категорії до 65 кг вона вийшла до фіналу, де поступилася хорватській спортсменці. Віце-чемпіоном світу в ваговій категорії до 91 кг в розділі К1 став Роман Щербатюк, який у фіналі також поступився хорватському кікбоксеру. Срібну медаль повезе в Україну Сергій Герасименко, який у ваговій категорію до 57 кг в розділі K1 поступився молдавському спортсмену.

Три бронзові нагороди в багаж збірної України в розділах Лоу-Кік та Лайт-Контакт принесли Святослав Гасюк (на фото), Володимир Сметанін, Павло Зам’ятін. Вихованець Стрийського БК «Хануман» Святослав Гасюк у розділі Лоу-Кік, вагової категорії до 71 кг провів на цьому світовому чемпіонаті три двобої. У першому бою він здолав ізраїльського кікбоксера. У другому бою проти господаря змагань – боснійського спортсмена вирвав перемогу лише у третьому раунді. У півфіналі лише з різницею в два очки поступився болгарському кікбоксеру і замкнув чільну трійку призерів. За титул чемпіона та призерів у цій вазі змагалися 19 кікбоксерів. Вітаю Святослава Гасюка та його тренера Андрія Шапошнікова з бронзовою нагородою і бажаю Святославу на наступному світовому форумі обміняти «бронзу» на «золото». У розмові зі мною головний тренер БК «Хануман» Андрій Шапошніков відзначив, що третє місце – це не зовсім те, за чим вони їхали. «Але нам з Святославом є над чим працювати і на кого рівнятися. Крім того, Святослав Гасюк виконав норматив майстра спорту міжнародного класу України», – зазначив Андрій Едуардович. Також бронзу в розділі Лоу-Кік у ваговій категорії до 75 кг виборов українець Володимир Сметанін. У Сараєво також змагалися найсильніші майстри розділу Лайт-контакту. У ваговій категорії до 74 кг бронзову медаль виборов титулований та досвідчений українець Павло Зам’ятін.

Отож, чемпіонами світу 2019 року стали: Олександр Українець (розділ К1, вагова категорія до 67 кг), Віталій Дубіна (К1, в/к до 71 кг), Роман Головатюк (К1, в/к понад 91 кг). Срібло чемпіонату світу вибороли: Уляна Міщенко (розділ Лоу-Кік, в/к до 65 кг), Сергій Герасименко (К1, в/к до 57 кг), Роман Щербатюк (К1, в/к до 91 кг). Бронзову нагороду завоювали: Святослав Гасюк (Лоу-Кік, в/к до 71 кг), Павло Зам’ятін (Лайт-Контакт, в/к до 74 кг), Володимир Сметанін (Лоу-Кік, в/к до 75 кг).

Хотів би також зазначити, що варто згадати наших збірників України, які фінішували у топ-5 світового планетарного форуму, адже вони зупинилися за крок до п’єдесталу пошани. Наступного разу суддівство може бути на їхню користь, що у майбутньому суттєво поповнить скарбничку збірної України. На татамі у Лайт-Контакті це: Артур Борисов (в/к до 69 кг), Олександр Желепа (в/к до 94 кг). У рингу в Лоу-Кік це: Костянтин Сабар (в/к до 63,5 кг), Аліна Мартинюк (в/к до 56 кг). У розділі К1 це: Олексій Сердюк (в/к до 51 кг), Максим Семенчук (в/к до 60 кг), Владислав Фостенко (в/к до 86 кг), Ганна Дубіна (в/к до 48 кг), Антоніна Осецька (в/к до 56 кг), Наталя Мартюхіна (в/к до 60 кг).

У загальнокомандному заліку збірна України серед дорослих посіла високе четверте місце. Примітно, що всі країни-учасниці, які увійшли до топ-3 у загально­ко­мандному заліку мали більшу кількість учасників, аніж Україна, в складі якої виступали 24 спортсмени. Так, команда Росія була представлена 55 спортсменами, Сербія – 25, Хорватія – 36.

Такий вражаючий підсум­ковий результат у рамках високої конкуренції на чемпіонаті світу неможливий без впевненого наставництва. Керівництво Націо­нальної федерації кікбоксингу України (НФКУ) WAKO, яку очолює Ольга Павленко висловлює подяку всьому тренерському штабу збірної на чолі з головним тре­нером Вячеславом Гопанчуком. Зокрема, відзначається робота Івана Зінченка, який очолював старших тренерів збірної на підготовчих зборах у Конча-Заспі, а також був безпосередньо присутній на всіх двобоях цього чемпіонату світу та секундував і підбадьорював де тільки міг. Чудова робота наших тренерів призвела до прориву у розділі К1 – три золотих відзнаки чемпіонату світу, це найвищий показник нашої збірної, за усю історію виступів.

Дуже добре відпрацювали на чемпіонаті світу-2019 українські судді: Юрій Зубов та Дмитро Патрус. Українські збірники залишилися задоволені якісним виконанням своїх обов’язків командного доктора Сергія Колосовського. А керівництво федерації відзначає злагоджену роботу з Міністерством молоді та спорту України і Спортивним комітетом України. Юлія Павленко також зазначила, що без зборів, без правильної медичної допомоги, без потужного тренувального процесу і підтримки державних органів та організацій, такого результату збірна України не досягла б.

Головний тренер Стрийського БК «Хануман» Андрій Шапошніков (на фото) та його вихованець, член національної збірної України Святослав Гасюк висловлюють слова щирої подяки: керівництву федерації кікбоксингу WAKO України – Ользі Павленко, Ірині Губарєвій, Юрію Зубову, головному тренеру національної збірної України В’ячеславу Гопанчуку, тренерам збірної України – Віталію Лі, Івану Зінченку, старшому тренеру молодіжної збірної України Володимиру Єрьоміну за довіру до нас, за Вашу роботу та підтримку. Велике дякую хотіли б висловити справжньому професіоналу своєї справи, лікарю збірної України Сергію Колосовському, а також усім кікбоксерам – збірникам України за підтримку в двобоях та поза них. Дякую усій великій сім’ї WAKO України.

Вихованці Стрийського БК «Хануман» Святослав Гасюк та Богдан Базюк інтенсивно та наполегливо тренуються та готуються до нових стартів. Уже 5 грудня у Львові вони у складі збірної України візьмуть участь у міжнародних поєдинках. А наприкінці грудня будуть змагатися за найвищі нагороди у міжнародному турніру із кікбоксингу – VIZZAR OPEN-2019.