МИСТЕЦЬКИЙ КАРАНТИН. «Зоряне намисто» Олександра Коровая

У виставковій залі Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» експонується виставка художника з м. Івано-Франківськ Олександра Коровая. Його творче кредо: романтик по своїй натурі, тому і в роботах сповідує романтизм. Шістдесяти однорічний митець працює в галузі станкового, монументального живопису, графіці. Старший викладач живопису та рисунку кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України (м. Львів).

 

Митець наро-дився у родині ху-дожника. Його батько Коровай Олександр Миколайович жи-вописець, член НСХУ (1970), один з ініціаторів створення Івано-Франківського обласного художнього музею та Івано-Франківського відділення Спілки художників, тому питання вибору професії у молодшого Олександра не виникало.

У 1981 році він закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер ЛНАМ) з відзнакою. Член «Клубу Українcьких Митців» з 1989 року. Член Національної Спілки художників України з 1994 року.

Нагороди:

Диплом всеукраїнської виставки до 175-річчя Т. Шевченка, 1990р.

Диплом «Високий Замок», 1997 р.

Диплом «Високий Замок», 1998 р.

Диплом «Високий Замок», 2008 р.

Диплом Всеукраїнського бієнале «Імпреза», 1991 р.

Диплом «The World of Ex-Librise» Beoqrad, 1995 р.

Диплом «I international Ex-Librise» Ankara, 2003 р.

І премія міжнародної виставки «Різдв’яні дари», 2009 р.

 

Роботи митця знаходяться у приватних збірках в Україні і за межами, а також у Муніципальній колекції міста Львова, Муніципальній галереї міста Замостя (Польща), Хме-льницькому художньому музеї, Полтавському художньому музеї, Міністерстві культури України, Національній спілці художників України,  музеї Т. Шевченка у Львівському палаці мистецтв, галереї INKOART. м. Київ.

Враження від експозиції у Стрию – це космос, всесвіт, нереальна реальність і все це «приправлено», звісно ж,  містичним романтизмом. Зупиніться. На дворі карантинне літо і час для того, щоб збагнути сенс життя, зануритися у незбагненні джерела натхнення художника, який закоханий у те, що його оточує.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: