На варті Української Держави

На варті Української Держави

Сьогодні Україна святкує славне свято,

 Це свято – українське, твоє це свято, брате й сестро!

 Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину

 Родину захищати та рідну Україну!

Ось уже сьомий рік поспіль, 14 жовтня в Україні, на державному рівні вшановують своїх захисників. У цей день українці згадують воїнів та усіх захисників України незалежно від службового становища та статі, які у різні роки обороняли і продовжують обороняти нашу Незалежність і територіальну цілісність.

Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України «Про День захисника України» від 14 жовтня 2014 року. З 2015 року є державним святом. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на «День захисників та захисниць України». Це свято нероздільно пов’язано із розвитком українського війська та його військових традицій. У цей день ми вшановуємо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої славної історії. Це день, коли необхідно згадати загиблих вояків і подякувати всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави. Поряд з чоловіками на захист України стали і жінки.

У середу, 13 жовтня, у Стрию, у переддень Дня захисників та захисниць України, біля каплички Стрітення Господнього відбулося віче «На варті Української держави», в якій взяли участь війсь­ковослужбовці, учасники російсько-української війни, священники УГКЦ та ПЦУ, керівники район­ної ради та райдерж­адміністрації, депутати міської та районної рад, представники поліції та Стрийського районного управління ГУ ДСНС Ук­раїни у Львівській об­ласті, родичів загиблих, волонтери та пересічні жителі нашого міста і району. Молебень до Богородиці очолив Вла­дика Стрийської єпархії УГКЦ, єпископ Богдан Манишин.

Згодом, усі присут­ні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, АТО та ООС, які віддали своє життя за нашу неньку – Україну. Далі слово тримали голова Стрийської РДА Богдан Янко та голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко, які зазначили, що «Сьогодні ми вшановуємо наших Героїв, які зі зброєю в руках боронять рідну землю, захищаючи її суверенітет і територіальну цілісність на сході держави. Своєю мужністю і патріотизмом вони творять нову сторінку історії нашої держави, примножують славу рідного краю. А наш обов’язок – шанувати, пам’ятати і робити все належне для людей, яких торкнулася ця війна». Михайло Лучечко та Богдан Янко подякували військовим за виконання службового обов’язку і вручили їм грамоти, подяки, цінні подарунки та відзнаки. Владика Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин з нагоди свята нагородив відзнакою «За гідність та патріотизм» нашого колегу, оператора ТРК «ЛАН» Руслана Леськіва за участь у супроводі військових капеланів та висвітлення про них у ЗМІ. Крім того, голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко вручив військовим капеланам Стрийщини почесні медалі імені військового капелана Галицької Армії о. Андрія Бандери за активну громадську позицію та надання волонтерської допомоги. Голова фракції «Європейська Солідарність», депутат Стрийської міської ради Іван Зрайло нагородив пам’ятними відзнаками ветеранів російсько-української війни та побажав їм міцного здоров’я і усіляких гараздів. У свою чергу наші ветерани АТО/ООС нагородили пам’ят­ною медаллю «За благодійну діяльність» голову Стрийської МО «Єв­ропейська Солідарність», депутата Стрийсь­кої міської ради Сергія Ко­вальчука. Слова привітань для захисників звучали також від голови ГО «Спілка учасників АТО Стрийщини» Юрія Драпалюка.

Хай мир панує завжди і спокій навкруги

Будь що нехай Вам буде до снаги,

Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,

Покровом Божим Матір нехай Вас огортає.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: