Канікули у творчій майстерні музею

30 липня  у творчій майстерні Меморіального музею Ольги Бачинської, що у Стрию, відбувся майстер-клас мисткині з села Нежухів Наталі Куземи з виготовлення прикрас до волосся у стилі канзаші. Навчитися мистецтва створення таких незвичайних речей прийшли дівчата Школи усного рахунку «Соробан», учениці ЗОШ №6, а також цікаве заняття відвідали кияни, які гостюють у Стрию і з захопленням долучаються до місцевих цікавих подій.

Перш ніж почався майстер-клас, науковий працівник музею Романа Савчин, яка радо зустрічала відвідувачів, розповіла про видатну постать Ольги Бачинської, в прагненні щоб діти занурились в історію приміщення та речей, які їх оточували, дізнались про їхню цінність і значимість. Після короткого екскурсу майстерня запрацювала. Кімната наповнилась дзвінкими голосами дітей.  Поки дівчата працювали, пані Наталя розповідала про історію канзаші.

Перші японські зачіски з’явилися ще 300 років до н.е. Тоді волосся скріплювали тонкими паличками, які встромляли в зачіску. Оскільки ніяких інших прикрас на шиї й зап’ястях японці не носили, шпильки для волосся були єдиним способом виділитися й підкреслити багатство та оригінальність їх власника. Техніка виготовлення канзаші складна й кропітка. Для цього шовк чи атласні стрічки нарізають маленькими клаптиками, які потім за допомогою свічки обпалюють і особливим чином скріплюють у трикутні пелюстки, з яких збирають композиції. Сьогодні для створення прикраси пані Наталя взяла довжину репсової стрічки один метр, яку розрізала на клаптики по вісім з половиною сантиметрів. Існують різні способи виготовлення, та результат завжди милує око.

 Усміхнені дівчатка  протягом майстер-класу завзято вирізали, зшивали і скріплювали виріб, отримавши в кінці роботи чудовий витвір – канзаші, яким тепер можуть прикрасити власне волосся, або ж подарувати прикрасу, виготовлену своїми руками, комусь з близьких. Отже, тепер кожна з них може похвалитись знанням і тонкощам такого давнього японського ремесла, які отримали в стінах музею від натхненниці Наталі Куземи, в арсеналі якої ще чимало творчих ідей. Найближчим часом мисткиня втілить свою мрію –  відкрити власну творчу майстерню. Заняття з усіма охочими пані Наталя проводитиме в стінах Народного дому. Тож очікуємо наступних творчих звершень.

Марія ПАК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: